Lankytinos vietos Kijeve

Keliaukime į Ukrainą bei aplankykime jos sostinę ir didžiausią milijoninį miestą šalies šiaurėje – Kijevą. Norėtume trumpai Jums pristatyti jo svarbiausias lankytinas vietas.

Lankytinos vietos Kijeve, Nepriklausomybės aikštė

Lankytinos vietos Kijeve

Tie, kas domisi studijomis ir švietimu šiame mieste, turėtų pasidomėti Kijevo nacionaliniu Taraso Ševčenkos universitetu. Tai seniausias ir vienas iš didžiausių Ukrainos universitetų. Taip pat yra Mohylos akademija, kuri yra pirmoji aukštoji Ukrainos mokykla, ir Kijevo nacionalinis statybos bei architektūros universitetas.

Vienas iš seniausių Kijevo statinių yra Auksiniai vartai, kurie buvo pastatyti XI amžiuje. Taip pat yra Šv. Michailo soboras ir vienuolynas, Šv. Andrejaus cerkvė, Sofijos aikštė ir paminklas kunigaikštienei Olgai.

Andrejevski Spusk yra labiausiai turistų lankomų vietų Kijeve. Tai pasivaikščiojimams skirta seniausia gatvė Ukrainos sostinėje. XI amžiuje įkurtas Pečiorska Lavra vienuolynas yra seniausias Kijevo Rusios teritorijoje. Jį sudaro daugybė architektūrinių šedevrų – įvairūs muziejai, cerkvės, varpinės, požeminiai tuneliai, kapavietės bei šventyklos. Šv. Sofijos soboras ilgą laiką buvo laikomas didingiausia krikščionių bažnyčia.

Kijevas Dnepro dalinamas į dešinijį ir kairijį, tačiau tik dešinysis krantas laikomas tikruoju Kijevu, kuriame yra įsikūręs nuostabus senamiesties ir miesto centras. Maidan Nezavysmosty yra centrinė miesto aikštė, kurioje galima išvystie miesto statulą, begalę fontanų bei smagiai praleisti laiką ir pailsėti. Galima užsukti į daugybė požeminių parduotuvę, o perėjimuose groja gatvės muzikantai.

Pasivaikščioti verta ir Krešatyk, kuri yra Kijevo centrinė ir viena populiariausių gatvių mieste. Čia visada pilna šurmulio, žmonių minios plaukia po įvairaus asortimento parduotuves.

Kijeve apsilankyti galima ir Černobilio muziejuje ir Poštovoja ploshia aikštėje, kurioje yra graži cerkvė. Iš čia turistai mėgsta išplaukti pasiplaukioti Dnepru, o Michailovskio ploshia aikštėje rasite Šv. Michailovskio vienuolyną.

Tai tik kelios labiausiai žinomos lankytinos vietos Ukrainos sostinėje Kijeve, tad jei dar neturėjote progos pasigrožėti šiuo miestu, keliaudami po šalį, būtinai čia apsilankykite.

Naudingos nuorodos

http://lt.wikipedia.org/wiki/Kijevas

http://www.youtube.com/watch?v=TVBoIcGHg_w

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *