Lankytinos vietos Kipre

Kipras – tai nuostabi Viduržemio jūros rytuose esanti valstybė-sala, kasmet pritraukianti milijonus turistų iš viso pasaulio. Kuo ši vieta taip žavi lankytojus ir kodėl verta ją pasirinkti savo atostogoms?

Lankytinos vietos Kipre

Lankytinos vietos Kipre

Daugelis turistų keliauja į Kiprą tam, kad aplankytų garsųjį Bellapais Abbey vienuolyną, įsikūrusį Pentadaktylos  kalnų šlaite, šiaurinėje Kipro dalyje, netoli Kirėnijos. Šis vienuolynas priskiriamas prie gotikinio meno paminklų, kuris priklausė Augustino ordino dvasininkams, atvykusiems iš Jeruzalės. Lietuvių kalba vienuolyno pavadinimas būtų „Taikos vienuolynas“.

Ne ką mažiau populiari turistų tarpe yra Kirenijos tvirtovė, kuri buvo pastatyta dar XVII amžiuje, o jos paskirtis turėjo būti gynyba nuo arabų antpuolių. Šiandien tvirtovėje įkurtas muziejus, kuriame eksponuojami originalios senovinio Kirenijos laivo liekanos. Jos buvo rasto Viduržemio jūros dugne šalia Kirenijos krantų. Teigiama, kad tai seniausias išlikęs laisvas, kuris galėjo plaukioti 300 m.pr.m.e.

Kipre yra nemažai gražių ir įdomių miestų. Vienas iš jų – Famagusta, daug kur vadinamas auksiniu paplūdimių miestu. Čia keliautojai gali užsukti į puikiąją Šv. Nikolo bažnyčią, išgyvenusią daugybę architektūrinių pakeitimų. Bažnyčia gali didžiuoti įspūdinga istorine aureole, o pats pastatas priskiriamas prie gotikos laikų statinių.

Kitas gerai žinomas miestas – Kirenija. Jis įsikūręs šiauriniame Kipro krante ir garsėja savo istoriniu uostu ir minėtąja Kirenijos tvirtove.  Nuo senų senovės miestas išlaikęs savo originalumą, į kurį įeina maži restoranėliai ir barai. Tai puiki atostogų vieta, kurioje gausu komfortiškų viešbučių ir atostogų kompleksų. Turistus čia žavi kalnų bei jūros vaizdai, St. Hilarion pilis, kuri kaip spėjama galėjo būi Valto Disnėjaus įkvėpimu, kuriant Miegančiosios gražuolės pilies vaizdinį. Kirenijoje galima aplankyti Agha Cafer Pasha mečetę, kuri mieste stovi jau nuo 1580 metų. Tai nuostabaus grožio stačiakampio formos mečetė, šalia kurios teka Hasan Kavizade Huseyin Efendi fontanas, išlikes nuo 1841 metų.

Šios kelios lankytinos vietos Kipre pritraukia bene daugiausiai lankytojų visoje saloje, tačiau turint laiko ir noro, galima rasti ir daugiau dėmesio vertų istorinių bei kultūrinių objektų ar karščiu bei pramogomis alsuojantį kurortą.

Naudingos nuorodos

http://www.visitcyprus.com/

http://www.youtube.com/watch?v=AtZCUQlgAgc

2 thoughts on “Lankytinos vietos Kipre

  1. Rasytojai jus mielieji, ar zinote kad sita Kipro dalis apie kuria taip dziaugsmingai rasote yra nuo septyniasdesimtuju turkijos okupuota dalis ir kuri faktiksai nera kipras, bet TUrkija?

  2. Mielas skaitytojau, tiek Kirenija, tiek ir Famagusta yra, atitinkamai, šiaurinėje ir rytinėje Kipro teritorijoje. Nors miestai yra valdomi turkų, tarptautinė bendruomenė pripažįsta juos kaip priklausančius Kiprui. Po 2004-ųjų metų nesėkmingo bandymo suteikti lygiaverčias teises abiems tautoms, šiuo metu taikos derybos yra atnaujinamos siekiant suvienyti šalį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *