Lankytinos vietos Kišniove

Šį kartą mūsų svetainės lankytojai kviečiami susipažinti su Kišniovu – Moldovos sostine bei didžiausiu šalies miestu, kuris yra ne tik komercinis, bet ir kultūrinis centras. Pristatysime Jums kelias svarbiausias šio miesto lankytinas vietas.

 

Lankytinos vietos Kišniove

Lankytinos vietos Kišniove

 

Moldovos sostinė yra laikoma vienu iš žaliausių miestų Europoje. Yra daug miesto parkų, medžiai auga beveik kiekvienoje gatvėje. Parkuose gyvena apie 14 rūšių paukščių ir kitų gyvūnų. Mieste taip pat yra net 23 ežerai, kurie dažniausiai yra aptinkami parkuose, o pats Kišniovas yra įsikūręs ant septynių kalvų.

 

Milestii Mici garsėja savo vyno kolekcija, kuri buvo įregistruota į Gineso rekordų knygą už tai, kad 2005 metais ji buvo pripažinta didžiausia pasaulyje. Šią vyno kolekciją sudaro 1,5 mln. butelių. Milestii Mici rūsio kompleksas taip pat yra didžiausias pasaulyje – jis tęsiasi net 250 km, iš kurių naudojami tik 120 km.

 

Puiki vieta praleisti laiką yra Respublikonų Botanikos sodas. Šis sodas buvo neseniai atnaujintas tam, kad pritraukti didesnę auditoriją. Vaikštant po sodą, galima stebėti čia gyvenančias ožkas, arklius ir emu, o prie ežero galima pavalgyti puikiame restorane ar išsinuomoti valtį.

 

Kišniove yra įspūdingas uolos urvas, kuriame iškastas labirintas. Čia yra nedidelis kaimas ir muziejus su akmens amžiaus įrankių paroda ir nedidele kavine, kur galima atsipalaiduoti.

 

Stefano Didžiojo parkas, kuris anksčiau buvo vadinamas Puškino parku, įsikūręs centre ir vienas gražiausių parkų mieste. Tai mėgstama vieta pasimatymams. Čia galima išvysti Triumfo arką, kuri buvo pastatyta dar 1840 metais. Arka garsėja savo milžinišku variniu varpu.

 

Įspūdingas ir ypatingai populiarus yra Moldovos nacionalinis baleto ir operos teatras. Jis buvo pastatytas dar sovietmečiu, o nuo komunizmo žlugimo, teatras stengiasi įsijausti į Rytų Europos operos ir baleto tendencijas.

 

Atsižvelgiant į tai, kad Kišniovas yra mažas miestas, stebina tai, kiek daug jame yra restoranų. Daugelyje iš jų galima paskanauti daugybės Europoje ir Turkijoje populiarių patiekalų, skambant gyvai muzikai, kurią lydi aistringi šokiai.

 

Tai tik kelios lankytinos vietos Kišniove, o jeigu norite savo akimis pamatyti šio miesto gyvenimą, lankydamiesi Moldovoje, užsukite ir į jos sostinę.

Naudingos nuorodos

http://lt.wikipedia.org/wiki/Ki%C5%A1iniovas

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *