Lankytinos vietos Konijoje

Keliaukime į Turkiją ir aplankykime vieną iš jos miestų – Koniją. Trumpai pristatysime svarbiausias ir įdomiausias jo lankytinas vietas, kurios kasmet pritraukia vis daugiau lankytojų.

 

Lankytinos vietos Konijoje

Lankytinos vietos Konijoje

 

Konijos miestas yra vieta, kurioje islamo tradicijos ypač stiprios. Jame žmonės gyvena jau nuo hetitų laikų, todėl beveik kiekviename žingsnyje jis alsuoja senove.

 

Lankantis Konijoje, galima aplankyti Mevlana muziejų, kuris siūlo susipažinti su dervišų gyvenimu. Tai sekta, kurią įkūrė Konijoje gyvenęs vienas iš didžiausių islamo pasaulio mistikų, – Mevlana. Šios grupuotės šalininkai manė, kad tik muzika gali suteikti dvasinę ekstazę, todėl muziejus perpildytas įvairiais muzikos instrumentais, o taip pat antkapiais ir kitais daiktais.

 

Šalia Mevlana muziejaus įsikūrusi Selimiye mečetė, kurios statybos prasidėjo 1558 metais, Selenui II dar esant princui, ir buvo baigta netrukus po to, kai jis tapo sultonu – 1567 metais. Mečetė pasižymi dideliu kupolu ir turtingu vidumi.

 

Karatay muziejuje, kuris įsikūręs XIII amžiaus teologinėje mokykloje, rasite keramikos dirbinių kolekciją.

 

Konijos Archeologijos muziejuje turistų laukia puiki senovinių artefaktų kolekcija, kurios eksponatai atrinkti nuo bronzos iki Bizantijos eros. Muziejus atidarytas 1962 metais. Tarp eksponatų yra senovės Romos sarkofagai, Graikijos altoriai ir keramikiniai daiktai, lotynų ir graikų kalbų užrašai, Bizantijos mozaikos ir t.t.

 

Alaeddin Mečetė yra didžiausia ir seniausia mečetė Konijoje, kuri mieste stovi jau nuo XIII amžiaus. Ją galima rasti ant Alaettin kalno, kur kadaise stovėjo miesto akropolis.

 

Konija yra dosniai gamtos apdovanotas miestas, nes jame gausu nuostabių ežerų, parkų, draustinių, ugnikalnių kraterių, krioklių, kurortų ir urvų, kurių dėka galėsite mėgautis aktyviu ir kvapą gniaužiančiu laisvalaikio praleidimo būdu.

 

Mieste stovi paminklas Nepriklausomybės karo aukoms atminti. Ši moderni struktūra yra įsikūrusi išilgai pagrindinio greitkelio, šalia didžiųjų Ucler kapinių. Netoliese yra ir Nepriklausomybės karo muziejus, kuriame galima susipažinti su miesto gyvenimo istorija ir tradicijomis.

 

Tai tik kelios lankytinos vietos Konijoje, tad nepraleiskite progos aplankyti šį puikų miestą ir gerai bei įdomiai praleisti laiką.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *