Lankytinos vietos Kopenhagoje

Šį kartą kviečiame Jus į Danijos sostinę Kopenhagą. Tai didžiausias šalies miestas, kasmet gausiai lankomas turistų iš viso pasaulio. Norėtume trumpai pristatyti svarbiausias ir įdomiausias lankytinas Kopenhagos vietas.

Lankytinos vietos Kopenhagoje

Lankytinos vietos Kopenhagoje

Kopenhagoje yra ilgiausia pėsčiųjų gatvė Europoje – tai Strioget, kuri tęsiasi netgi 2 km, tad pasivaikščioti tikrai bus kur. Eidami šia gatve, galėsite ne tik grožėtis jos architektūra, bet ir užsukti į prabangias parduotuves ar kavines.

Taip pat siūlome aplankyti Kristianborgo rūmus, kurie šiandien yra Danijos parlamento pastatas, įsikūręs mažoje saloje, su miesto centru sujungta tiltais. Anksčiau toje vietoje stovėjo pilis, priklausiusi miesto įkūrėjui Absalonui.

Amalienborgo rūmai irgi nemažiau verti Jūsų dėmesio. Čia įsikūrusi Danijos karalių rezidencija, o šalia galima išvysti Frederiko V statulą bei užeiti pasižvalgyti po muziejų.

Rosenburgo pilies parke pamatysite paminklą, skirtą H.C.Andersenui, o pačioje pilyje išlikusios autentiškos menių dekoracijos bei įvairūs karališkųjų šeimų lobiai.

Danijos pasipriešinimo judėjimo muziejus įsikūręs Kastellet ir Frihedsmuseet pilyje, kuri Kopenhagoje stovi jau nuo XVI amžiaus. Pilies viduje dabar yra šalies kariuomenė.

Be pilių ir rūmų, mieste yra ir nemažai muziejų ir galerijų. Pavyzdžiui, Nacionalinis muziejus, kuriame pamatysite daugybę etnografinių eksponatų, senienų bei turėsite puikią galimybę susipažinti su Danijos istorija.

Valstybės dailės muziejuje rasite viso pasaulio ir Danijos dailininkų darbus, kurių seniausieji siekia net XIV amžių. Jų tarpe pamatysite ir Rembranto, Picasso, Rubenso bei kt. darbus.

Kopenhagoje yra nuostabaus grožio marmurinė bažnyčia – Frederikskiren, kurioje visus lankytojus stebina vienas iš didžiausių Europoje kupolas.

Mieste, visada toje pačioje, Jūsų laukia nepaprasta būtybė – undinėlė. Deja, netikra, tačiau ne ką mažiau įspūdinga. Ją sukūrė skulptorius Edvardas Eriksenas ir, praėjus keliems metams, undinėlė tapo miesto simboliu.

Tai tik kelios lankytinos vietos Kopenhagoje, o jei norite savo akimis pamatyti visas šio miesto grožybes, būdami Danijoje užsukite ir į šalies sostinę.

Naudingos nuorodos

http://lt.wikipedia.org/wiki/Kopenhaga

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *