Lankytinos vietos Koso saloje

Šį kartą, mieli skaitytojai, kviečiame Jus apsilankyti Graikijos Dodekaneso salynui priklausančioje Koso saloje ir trumpai apžvelgti, kas šiame krašte taip traukia turistus iš viso pasaulio.

 

Lankytinos vietos Koso saloje

Lankytinos vietos Koso saloje

 

Koso sala lankytojus traukia visų pirma savo nuostabiais smėlio paplūdimiais. Kadangi sala yra lygaus žalio paviršiaus, ji dažnai kur vadinama „plaukiojančiu sodu“. Salos paplūdimiuose smėlis gali būti tiek labai baltos, tiek ir beveik juodos spalvos. Juose stovi puikiausi dviejų ir penkių žvaigždučių viešbučiai, kurie gali didžiuotis aukštos kokybės poilsio infrastruktūra. Čia įsikūrę malonūs pasėdėti ir skaniai pavalgyti ar atsigaivinti šaltais gėrimais barai, o linksmai pašokti ar pasiklausyti nuotaikingos muzikos galima įvairiose diskotekose.

 

Bene svarbiausias yra Koso miestas, kuris 1933 metais buvo sugriautas žemės drebėjimo. Svarbiausia šio miesto įžymybė yra Riterių pilis, po kuria stūkso daugybė senovės griuvėsių, kurie buvo surasti ir rekonstruoti italų. Koso uoste galima išvysti begalę jachtų ir ekskursijoms skirtų laivų, o netoliese yra jauki grįsta gatvė, kurioje gausu kavinių.

 

Vaikštant po miestą, kiekviename žingsnyje galima grožėtis plytinčiais sodais, pilnais jazminų ir įvairiausių krūmų. Čia susiduria ir modernumas, ir senovė. Pavyzdžiui. Nafklirou „kavinių gatvė“, kuri randasi prie pat antikinės Agoros. Pastarąją naktį gaubia šviestuvų ir lazerių šviesa. Taip pat Kose galima išvysti XVIII amžiaus turkų gubernatoriaus statytą fontaną, kurio srovė trykšta į marmuro sarkofagą.

 

Koso saloje yra tikrai nemažai įdomių lankytinų vietų, tokių kaip Asklepijonas, kuris kadaise buvo poilsio ir atsigavimo vieta, skleidžianti ramybę,arba Asfendio kaimai. Tai grupė spalvingų kaimų, kurie išsaugojo savo autentiškumą ir gali puikuotis savo patraukliomis bizantiškomis bažnyčiomis. Taip pat galima aplankyti Tigkaki – mėgstamą turistų kurortą, turintį ilgus balto smėlio paplūdimius, arba Antimacheiją – kaimą, kuriame stūkso venecijiečių pilis ir malūnai.

 

Turistus traukia ir kitos, nemažiau įdomios Koso salos lankytinos vietos :

  • Žvejų kaimelis Kardamaina;
  • Pietvakarių pakrantės vietovė – Kamari;
  • Romėnų pilis – Casa Romana ir t.t.

 

Straipsnyje pateiktos svarbiausios Koso salos lankytinos vietos, o jeigu dar neturėjote progos aplankyti šį puikų kraštą, rekomenduojame čia atvykti ir tikrai nenusivilsite.

http://www.youtube.com/watch?v=b9tCrVUdc7I

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *