Lankytinos vietos Krokuvoje

Mes ir vėl kviečiame Jus apsilankyti Lenkijoje. Šį kartą siūlome susipažinti su keliomis, turistų ypač lankomomis vietomis buvusioje šalies sostinėje Krokuvoje. Apie šį miestą daugiau pasiskaityti galite anksčiau paskelbtame straipsnyje (http://pigiausiskrydziai.lt/krokuva/).

Lankytinos vietos Krokuvoje, Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčia

Lankytinos vietos Krokuvoje

Krokuva – tai ypatingas miestas, kadaise vos per plauką išvengęs didžiulės katastrofos – visiško išgriovimo karo metu. Galima teigti, kad tik per stebuklą dabar šiame mieste stovi tiek daug svarbių istorinių bei nuostabių kultūros paminklų.

Turistai iš viso pasaulio tiesiog plaukia į šį Lenkijos miestą tam, kad pasigrožėtų nepakartojama jo architektūra. Čia galima išvysti ir Karaliaus rūmų būstinę – Vavelį, kuriame ilsisi tragiškai žuvęs Lenkijos prezidentas – Lech Aleksander Kaczyński, o taip pat ir unikaliuosius Kazimiežo, arba žydų kvartalo meno šedevrus.

Karštą vasaros dieną ypač atgaivina nusileidimas į legendomis apipintą Slibino urvą (Smocza jama). Anot vietinių žmonių pasakojimų, kadaise čia gyveno drakonas Krakas, kuriam reikėdavo aukoti po avelę, tačiau šios jam pabodusios ir kartą jis užsinorėjo jaunų mergelių. Manoma, kad nuo slibino vardo kilo ir pačio miesto pavadinimas.

Jai norite parvešti savo artimiesiems suvenyrų ar nusipirkti ką nors atsiminimui, tam puikiai tiks Turgaus aikštė, kurioje prekeiviai siūlo ypatingai gausų prekių pasirinkimą.

Bene svarbiausia vieta Krokuvoje – tai Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčia. Čia galima pakilti į gotikinio bokšto viršų ir pažvelgti beveik į visą miestą. Anot legendos, anksčiau šiame bokšte visą laiką būdavo sargybinis, kuris pirmasis pranešdavo miestui apie artėjantį pavojų savo trimitavimu. Kartą, kai Krokuvą puolė totoriai, vidury nakties sargybinis pradėjo savo „himną“, tačiau įpusėjus signalui, jį pašovė strėle ir šis krito nuo bokšto negyvas. Net ir šiais laikais kas valandą čia skamba trimitai, nutrūkstantys toje pačioje vietoje.

Mėgstantys aktyvią veiklą, triukšmingą muziką bei skaniai pavalgyti, Krokuvoje galės aplankyti ne vieną klubą, restoraną ar barą, kur siūloma paragauti įvairių tradicinių patiekalų bei desertų.

Tai tik kelios, pačios mėgstamiausios turistų lankytinos vietos Krokuvoje, dėl kurių į šią vietą norisi sugrįšti vėl ir vėl.

Naudingos nuorodos

http://lt.wikipedia.org/wiki/Krokuva

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *