Lankytinos vietos Lidse

Šį kartą esame Anglijos mieste – Lidse. Šiame straipsnyje pateiksime pačias svarbiausias ir įdomiausias jo lankytinas vietas tiems, kas domisi šiuo miestu ar planuoja jame apsilankyti.

 

Lankytinos vietos Lidse

Lankytinos vietos Lidse

 

Viena iš svarbiausių ir įžymiausių vietų šiame miete yra Lidso pilis. Tai viena gražiausių istorinių pilių šalyje, kurios mediniai įtvirtinimai buvo pastatyti jau IX amžiuje, o pilies pirmieji statiniai Lidse atsirado tik XII amžiuje. Ši pilis buvo karališkoji rezidencija, kur karalius Henrikas VIII mėgo leisti laiką bei pramogauti. Pilyje verta apsilankyti gegužės mėnesį, kai čia rengiami maisto ir vyno festivaliai.

 

Taip pat nemažai dėmesio sulaukia Lidso Pramonės muziejus. Tai vienas didžiausių pasaulyje malūnų, kuris buvo pertvarkytas į muziejų, kuris reprezentuoja šlovingą ir įspūdingą pramonės praeities istoriją.

 

Lankydamiesi Lidse, užsukite ir į nepakartojamą Šventojo Jono bažnyčią, kuri buvo pastatyta XVII amžiuje, o Kirkstall vienuolyno griuvėsiai Jus nukels į XII amžių.

 

Temple Newsam yra vienas iš didžiųjų istorinių dvarų Anglijoje. Namas – puikus Tudor Jacobean statinys, kuriam priklauso 1500 ha parkų, miškų ir dirbamos žemės. Dvarui buvo atlikta plataus mąsto restauracija, o jo teritorijoje laikomos net 400 gyvūnų rūšys. Kiekvieną vasarą čia vyksta nemokami koncertai, o reguliarios ekskursijos rengiamos ištisus metus.

 

Įdomi vieta visai šeimai – atogrąžų Pasaulis, kuriame yra didžiausia JK tropinių augalų kolekcija. Lankydamiesi šioje vietoje, galėsite pasivaikščioti po mini atogrąžų miškus, o tuo tarpu spalvingi drugeliai bei įvairiausiai paukščiai skraidys tiesiai virš galvų, kurių vienas galbūt nutūps tiesiai Jums ant peties. Taip pat čia yra vėžlių ir žuvų baseinai.

 

Lidse yra nemažai vietų, skirtų pasivaikščiojimams, kurių metu galima grožėtis nuostabiu parkų vaizdu ar miškingų vietovių kraštovaizdžiu. Rounday parke yra 2 dideli ežerai, kurie pritraukia daugybę laukinių paukščių. Čia vyksta nemažai festivalių ir didžiosios miesto šventės. Taip pat parko teritorijoje yra sporto ir žaidimo aikštelės, teniso kortai, vaikų žaidimo vietos, golfo aikštynas ir kavinė ant ežero kranto.

 

Straipsnyje pateiktos kelios svarbiausios lankytinos vietos Lidse, o jeigu norite įsitikinti tuo, kad čia nėra vietos nuobodžiavimui, aplankykite šį Anglijos miestą ir tikrai nenusivilsite.

 

http://www.youtube.com/watch?v=BFWhX1S_tRk

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *