Lankytinos vietos Lince

Siūlome nepalikti Austrijos ir aplankyti miestą, esantį šalies šiaurėje – Lincą. Susipažinkime su keliomis įdomiausiomis jo lankytinomis vietomis.

 

Lankytinos vietos Lince

Lankytinos vietos Lince

 

Pradedant kelionę po Linco lankytinas vietas, derėtų paminėti, kad šis miestas 2009 metais buvo pripažintas kaip Europos kultūros sostinė. Lincas – tai senovinis miestas, kuris buvo apgyvendintas dar romėnų laikais. Taip pat jis svarbus tuo, kad čia gausu baroko stiliaus architektūros paminklų.

 

  • Alter Dom. Šis namas buvo pastatytas jėzuitų XVII amžiaus pabaigoje. Tai barokinio stiliaus bažnyčia, o iki XX amžiaus ji buvo Linco katedra. Nors jos gana paprasta išorė, viduje yra gražiai papuoštas altorius, daugybė statulų, skoningai išraižytų sakyklų ir pan.
  • Schloss Linzer. Tai yra Linco pilis, kuri pastatyta aukštai virš upės ir yra tik penkios minutės pėsčiomis nuo miesto centro. Pilyje veikia muziejus, kuriame saugomi įvairiausi šiuolaikiniai kūriniai, taip pat yra daug meno ir amatų bei folkloro kolekcijų. Per pastaruosius kelerius metus muziejaus funkcijos buvo išplėstos, įtraukiant specialias istorijos ir kultūros parodas bei ilgalaikes ekspozicijas.
  • Martinskirche. Tai viena seniausių bažnyčių Austrijoje ir yra bene geriausiai išlaikiusi savo pirminę formą. Ji buvo pastatyta dar Karolio Didžiojo valdymo laikotarpiu, o jos interjeras papuoštas gražiomis freskomis, keletu smulkių barokinio ir gotikinio meno pavyzdžių. Nors ši bažnyčia nėra atvira visuomenei, ji beveik visuomet įtraukiama į ekskursijų planus.
  • Landhaus. Tai vienas svarbiausių istorinių pastatų Lince, kuris šiomis dienomis tarnauja kaip Aukštutinės Austrijos vyriausybės būstinė. Rūmai buvo pastatyti XVI amžiuje ir buvo miesto universitetas.
  • Linco zoologijos sodas. Čia lankytojų laukia daugiau nei 800 gyvūnų, tarp kurių galima išvysti ir lamų, įvairiausių paukščių, ir daugybę roplių, tokių kaip krokodilai, iguanos ir pan.

 

Pristatėme Jums pačias populiariausias lankytinas vietas Lince, tačiau be jų mieste yra ir daugiau įdomios veiklos bei kultūrinių ir istorinių objektų, kuriuos neabejotinai verta aplankyti.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *