Lankytinos vietos Lione

Niekur toli nenuklyskime ir aplankykime trečią pagal dydį Prancūzijos miestą – Lioną. Apžvelkime svarbiausias jo lankytinas vietas, kurios kasmet pritraukia tūkstančių turistų dėmesį.

 

Lankytinos vietos Lione

Lankytinos vietos Lione

 

Lionas yra miestas, kuriame galima tiesiog keliauti laiku ir pažinti įvairiausias kultūras, pradedant nuo senamiesčio ir jo siaurų gatvelių, baigiant naujais gyvenamaisiais rajonais. Mieste gyvenimas vyksta ir dieną, ir naktį. Sunku pasakyti, kuriuo paros metu šis miestas įspūdingiausias: dieną aplankyti objektais naktimis tampa tarsi kelrodėmis žvaigždėmis ir nušvinta įvairiaspalviais apšvietimais.

 

Lione įkurtas vienas iš gražiausių ir didžiausių parkų visoje Prancūzijoje – Auksinės galvos parkas. Visos pramogos šiame parke ir zoologijos sodas, esantis jame yra nemokamas ir laisvai prieinamas kiekvienam.

 

Taip pat Lione galima aplankyti didžiausią Renesanso epochos statinių plotą visoje šalyje. Tai ir Šv. Jurgio, Šv. Jono bei Šv. Povilo bažnyčios, kurios sudaro nepakartojamą Renesanso ansamblį. Miestas gali pasigirti ir savo renesansine baltąja Šv. Marijos Bazilika, kuri stovi ant aukšto Furvjero kalno, o aplink ją yra nepaprastai akį traukiantis švytintis rožių sodas.

 

Lionas – miestas, pasiekęs europinę gyvenimo kokybę, todėl kiekvienam savo lankytojui ir vietiniams gyventojams siūlo plačiausią ir griausią produkciją šiuolaikiniuose prekybos centruose, o taip pat patogiausią transporto tinklą. Turistai ypač mėgsta apsipirkti didžiausiame prekybos centre „Part Dieu“.

 

Senamiestyje galima pasivaikščioti po dvi pagrindines pėsčiųjų gatves – „Victor Hugo“ ir „La Republique“ – ir užsukti į daugybę įvairiausių parduotuvių bei kavinių. Einant išvysite nuostabų fontaną, kuris sudarytas iš „arklio galvų“.

 

Lione taip pat rasite Didįjį teatrą – romėnų statytą teatrą, kuris kadaise talpino net 30 000 žiūrovų; mažesnį romėnų laikų teatrą – Odeon; romėnų civilizacijos muziejų; šiuolaikinį meno muziejų ir antrą pagal svarbą meno kolekciją Prancūzijoje po Luvro – Musee des Beaux Arts.

 

Tai tik kelios lankytinos vietos įspūdingajame Lione, o kiekvienas apsilankęs šiame mieste negaili jam pagyrų ir gerų žodžių, todėl nepraleiskite progos ir skirkite keletą dienų šiai vietai pažinti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *