Lankytinos vietos Lisabonoje

Šį kartą kviečiame Jus apsilankyti Portugalijos sostinėje – Lisabonoje ir susipažinti su svarbiausiomis šio miesto lankytinomis vietomis, kurios taip traukia turistus iš viso pasaulio.

Lankytinos vietos Lisabonoje

Lankytinos vietos Lisabonoje

Lankydamiesi Lisabnoje galėsite apsikankyti maurų statytoje pilyje – Castelo de Sao Jorge, kurie kadaise buvo paversti karališkąja rezidencija. Po to ši įspūdinga pilis virto teatru, kalėjimu ir netgi kariuomenės sandėliu. Šiomis dienomis turistams siūloma pasivaikščioti po gana nemažą pilies teritoriją ir joje esančius sodus bei gyvenvietę, užkopti į aukštą bokštą ir pasigrožėti nepakartojama miesto panorama.

Taip pat mieste galima rasti nuo XII amžiaus stovinčią Se katedrą, kuri buvo skirta pirmajam Lisabonos vyskupui. Čia išvysite kvapą gniaužiantį lobyną, senąją krikštyklą bei kelis XIV amžiaus antkapius.

Verta apsilankyti Rūmų aikštėje, kuri iš trijų pusių yra supama rūmų, o jos viduryje galima išvysti Jose I statulą. Taip pat čia rasite ir triumfo arką, kuri išpuošta istorinių asmenybių figūromis.

Turistai gausiai lankosi ir miesto verslo centre – Baixa. Šioje vietoje įkurta daugybė bankų, biurų ir įvairiausių parduotuvių.

Šv. Vincento palaikai saugomi Šv. Vincento bažnyčioje. Ši bažnyčia mieste stovi jau buo XVII amžiaus, o be Lisabonos globėjo palaikų, čia ilsisi beveik visi Bragansos karaliai.

Seniausioje Lisabonos dalyje, Alfama kvartale, galima pasiklausyti muzikos, kuri skamba tiesiog alėjose, o siauros gatvės su gausybe restoranėlių sukuria ypatingai jaukią aplinką. Tai ne tik turistų mėgstama vieta, bet čia susirenka ir vietiniai Lisabonos gyventojai atsipalaiduoti ir smagiai praleisti laiką.

Jeigu norite pasigrožėti įvairiais meno kūriniais, būtinai apsilankykite Museu Nacional de Arte Antiga. Šis muziejus buvo įkurtas XVII amžiuje, senųjų rūmų pastate.

Lisabonoje yra ir Jureivystės muziejus, kur galima pamatyti astroliabijos ir navigacijos prietaisus ar susipažinti su laivų statybos procesu.

Tai tik kelios lankytinos vietos Lisabonoje, todėl jei norite patyrinėti šį miestą ir puikiai praleisti laiką, nepraleiskite progos apsilankyti Portugalijos sostinėje.

Naudingos nuorodos

http://lt.wikipedia.org/wiki/Lisabona

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *