Lankytinos vietos Liublianoje

Kveičiame Jus į vidurio Slovėnijoje esantį miestą bei šalies sostinę Liublianą ir siūlome susipažinti su svarbiausiomis jos lankytinomis vietomis.

 

Lankytinos vietos Liublianoje

Lankytinos vietos Liublianoje

Liublianoje turizmas išvystytas ypač gerai – čia galima rasti nemažai gražių kraštovaizdžių, taip pat architektūros bei istorijos paminklų.

Kiekvieną čia atvykstantį turistą traukia XII amžiuje pastatyta pilis, esanti miesto senamiestyje. Čia galima užsukti važiuojant specialiu traukinuku, kuris veda nuo garsiojo Trigubo tilto, arba tiesiog ateiti pėsčiomis.

Trigubu tiltu vadinami trys šalia vienas kito esantys tiltai, kurie iškilę virš Liublijanicos upės ir yra laikomi miesto centru.

Vakaruose nuo miesto yra romėnų griuvėsiai, kurie kadaise buvo galingu romėnų miestu. Žymiausius slovėnų impresionistinius darbus galima išvysti Nacionalinėje galerijoje, o XX amžiaus meno kūrinius – Modernaus meno muziejuje.

Liublianoje yra nemažai karščiu ir pramogomis alsuojančių klubų, kurie kiekvieną naktį Jus įtrauks į svaiginančias linksmybes. Taip pat galima apsilankyti puikias sales turinčiuose kino teatruose ar užsukti pavalgyti į vieną iš daugybės įvairiauio asortimento restoranų.

Liublianoje yra puikus zoologijos sodas, kuris įsikūręs vos 20 minučių kelio nuo miesto centro ir yra apsuptas natūralaus miško ir pievų. Čia surinktos įvairios gyvūnų rūšys iš visų žemynų. Zoologijos sode galima sudalyvauti pažintinėje ekskursijoje bei tiek dieną, tiek naktį lankytojai gali prisijungti prie gyvūnų maitinimo, pamatyti savo mėgstamiausius gyvūnus ar tapti laikinu gyvūnų prižiūrėtoju dienai ar ilgiau.

Liublianoje įsikūręs ir Nacionalinis Slovėnijos Dramos Teatras, kuris mieste stovi jau nuo XX amžiaus pradžios ir buvo suprojektuotas Vienos architekto Alexander Graf.

Atvykus į Liublianą, galima užsisakyti įvairiausio pobūdžio ekskursijų, kurių metu ne tik susipažinsite su svarbiausiais kultūriniais ir istoriniais objektais šiame mieste, bet ir smagiai praleisti laiką ar užsiimti aktyvia sportine bei nuotykine veikla.

Tai tik kelios lankytinos vietos bei siūloma veikla Liublianoje, tad jei dar neapsisprendėte dėl vietos, kurią pasirinkti savo atostogoms, apsvarstykite galimybę apsilankyti Slovėnijos sostinėje.

Naudingos nuorodos

http://lt.wikipedia.org/wiki/Liubliana

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *