Lankytinos vietos Lodzėje

Šį kartą kviečiame Jus į kaimyninę Lenkiją ir jos miestą Lodzę. Norėtume trumpai supažindinti su svarbiausiomis lankytinomis vietomis šiame mieste.

Lankytinos vietos Lodzėje

Lankytinos vietos Lodzėje

Nors Lodzė ir nepatenka tarp labiausiai turistų lankomų Lenkijos miestų, ji yra tikrai verta kiekvieno dėmesio, traukianti savo paslaptingumu, savitu žavesiu ir patrauklumu. Rekomenduojama užsisakyti profesionalaus gido paslaugas, kuris, privačių ekskursijų metu, supažindins Jus su šio, stebinančio miesto istorija. Organizuojamos ir ilgos, ir trumpos ekskursijos net keliomis užsienio kalbomis.

Kartais Lodzė lyginama su Mančesteriu dėl savo panoraminio pobūdžio. Pramoniniame miesto kvartale pamatysite pastatą, kuriame kadaise buvo Poznanskio fabrikas. Taip pat čia yra ir didžiausi rūmai Lodzėje, kurie priklausė Izraeliui Poznanskiui. Šį asmenį anksčiau vadino „Medvilnės karaliumi“. Rūmai mieste stovi nuo XIX amžiaus, o II Pasaulinio karo metais juose buvo įsikūrusi nacistinės Vokietijos vietinės valdžios administracija. Aplankę šiuo rūmus, galėsite pasivaikščioti  pėstiesiems skirta gatve – Piotrkovka gatve. Ji yra ilgiausia tokio pobūdžio gatvė visoje Europoje.

Jeigu domitės istorija bei filmais, būtinai aplankykite Kino mokyklą, kur mokėsi ir savo jaunas dienas praleido tokie garsūs Lenkijos režisieriai, kaip Oskaro laureatas Andžėjus Vajda ar Kšyštofas Kieslovskis.

Lodzėje yra didžiausios Europoje žydų kapinės, kurioms II Pasaulinio karo metais grėsė didelė grėsmė. Iš kapinių iš karto galima patraukti Radogoščiaus geležinkelio stoties link, kur žydų tautybės žmonės išgyveno bene skaudžiausias savo gyvenimo akimirkas – trėmimus į koncentracijos stovyklas.

Vėliau turėsite galimybę pabūti Lodzės geto teritorijoje, kuris visame pasaulyje žinomas dėl Chaimo Mordechajaus Rumkovskio, Geto žydų tarybos pirmininko asmenybės. Taip pat išvysite ir vienintelę išlikusią sinagogą Lodzėje, kadaise buvusią druskos sandėliu. Pabaigai liks Poznanskio rūmai, o jeigu dar norėsite, galėsite pasižvalgyti po įvairius muziejus.

Taigi, tai tik kelios lankytinos vietos Lodzėje, kurias siūlo pamatyti įvairios ekskursijos po šį miestą, tad jei būsite Lenkijoje, užsukite ir į šį kraštą.

Naudingos nuorodos

http://lt.wikipedia.org/wiki/Lodz%C4%97

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *