Lankytinos vietos Lvove

Šį kartą kviečiame Jus į didžiausią vakarų Ukrainos miestą, kuris kadaise buvo istorine Galicijos sostine, – Lvovą. Norėtume trumpai supažindinti su svarbiausiomis lankytinomis vietomis ir įdomiais miesto objektais.

Lankytinos vietos Lvove

Lankytinos vietos Lvove

 

Lvovas yra ganėtinai senas miestas, tačiau nepaisant apšiurusių namų, nukeliančių turistus dešimčia metų atgal, jis vis tiek stebina įspūdingu grožiu. Čia galima rasti didingą operos teatrą, senas bažnyčias ir šventyklas, didelę turgaus aikštę, o bene didžiausią įspūdį turėtų palikti į UNESCO paveldo sąrašą įtraukta vakarietiška miesto centro architektūra – Lvovo senamiestis.

 

Vaikštant Lvovo gatvėmis, galima pamatyti senukus, kurie popierinėse tūtelėse pardavinėja pakepintas saulėgrąžas, o taip pat čia išlikę gazuoto vandens pardavimo automatai. Į praeitį nusikelti galima ir vos išvydus transporto priemones – Lvove vis dar vyrauja senieji žiguliai, zaporožiečiai ir moskvičiai.

 

Lvove yra Šv. Petro ir Povilo jėzuitų bažnyčia, katedra ir seniausia Lvove armėnų bažnyčia, kurioje galima pamatyti įvairių architektūrinių stilių detales. Taip pat mieste galima aplankyti Šv. Juro katedrą ( pagrindinę Graikų katalikų šventovę ) su Šv. Anufrijaus grota bei stabtelti pasigrožėti paminklu, kuris skirtas Ukrainos karaliui Danilai bei gerai Lietuvoje žinomam poetui – A. Mickevičiui. Lvovas žinomas ir dėl savo menų turgaus – Vernisaž. Netoliese yra įsikūrusi Lotynų bažnyčia bei stovi rotušės bokštas.

 

Be minėtojo paminklo, mieste dar yra ir kitas paminklas, kuris buvo pastatytas T. Ševčenkai pagerbti. Šiai asmenybės skirtas ir Lvovo T. Ševčenkos bulvaras.

 

Priešais garsiąją operą kadaise stovėjo Lenino statula, o dabar čia puikuojasi nuostabus fontanas, o Lvovo geležinkelio stotis laikoma viena iš gražiausių visoje šalyje ir ne tik.

 

Lankydamiesi šiame Ukrainos mieste, būtinai užsukite į miesto centre esančias kavines, kuriose galima gauti tikros kavos puodelį ar skaniai pavalgyti už tikrai mažą kainą.

 

Straipsnyje pateiktos svarbiausios lankytinos vietos Lvove, tad nepraleiskite progos aplankyti šį Ukrainos miestą ir susipažinti su jo siūlomomis įdomybėmis.

Naudingos nuorodos

http://lt.wikipedia.org/wiki/Lvovas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *