Lankytinos vietos Marselyje

Šiandien siūlome pakeliauti po vieną didžiausių Prancūzijos miestų – Marselį. Norėtume Jums pristatyti keletą įdomių ir turistų mėgstamų jo lankytinų vietų.

 

Lankytinos vietos Marselyje

Lankytinos vietos Marselyje

 

Vos patekę į Marselį, galite susimąstyti, ar tikrai papuolėte į Prancūziją, – gatvės pilnos juodaodžių bei čigonių ir nesibaigiantis chaosas gatvėse. Tačiau tai negąsdina, o netgi intriguoja ir suteikia miesto gyvenimui lankstumo. Marselis – kontrastingas miestas, kuriame minėtas chaosas ir netvarka keičiasi su naujais dangoraižiais, verslo ir gyvenamaisiais rajonais, o dar toliau – turtingos vilos ir miesto senamiestis.

 

Dažniausiai kelionė po Marselį prasideda senajame uosto žuvų turgelyje Quay des Belges. Šiandien šis uostas perpildytas prabangių jachtų ir restoranų, kurie Jums pasiūlys paskanauti įvairių jūros gėrybių patiekalų.

 

Pasivaikščiojus po uostą, galima tiesiog pėsčiomis kilti toliau ir pažvelgti į kitą Marselio gyventojų pusę – turtingųjų rajoną. Be puikių namų ir naujausių automobilių, svarbiausias objektas čia – Notre – Dame de la Garde bazilika, kurioje galima rasti auksu papuoštą Šv. Marijos skulptūrą. Ši bazilika stūkso ant uolos viršūnės ir yra laikoma pagrindine miesto puošmena. Viduje Jūs neišvysite šventųjų paveikslų, tačiau neabejotinai įspūdį paliks blaškomų ir dūžtančių laivų miniatiūros ir kabančios laivų girliandos. Taip pat galima pakilti į apžvalgos aikštelę, nuo kurios turėsite galimybę pasigrožėti užburiančiu jūros toliu ir nuostabiu miesto kraštovaizdžiu.

 

Nardymo mėgėjų dėmesiui – netoli Marselio yra nemažai salelių, kuriose galima įsigyti nardymo įrangą ir, tiesiogine ta žodžio prasme, leistis ieškoti dingusių lobių. Tačiau nardymas nėra vienintelė aktyvaus sporto pramoga šioje vietoje – galima išbandyti kopinėjimo į kalnus malonumus ar prisijungti prie laipiojimo sporto klubų.

 

Marselyje nemažai istorinių paminklų, pavyzdžiui, La Vieille Charite – benamių ir vargšų prieglauda, kuri mieste stovi jau nuo XVII – XVIII amžiaus. O kur dar klasikinio stiliaus arkadose įsikūrę muziejai ir mokslo centrai …

 

Tai tik kelios lankytinos vietos Marselyje, tad lankydamiesi Prancūzijoje, būtinai užsukite ir į seniausią šalies miestą bei didžiausią jos komercinį uostą.

 

 

 

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *