Lankytinos vietos Maskvoje

Keliaukime į Rusiją, į pačią jos širdį, ir aplankykime didžiąją Maskvą. Norėtume trumpai Jus supažindinti su keliomis lankytinomis šio miesto vietomis.

Lankytinos vietos Maskvoje

Lankytinos vietos Maskvoje

Maskva – tai ne tik Rusijos sostinė, bet ir svarbus kultūrinis, ekonominis bei politinis šalies centras. Vienas iš žymiausių šio miesto pastatas yra Maskvos kremlius bei jo Raudonoji aikštė. Abi šios vietos yra įtrauktos į UNESCO Pasaulio kultūros paveldo sąrašą. Maskvos kremlius yra tvirtovė, kuri apjuosta aukštomis sienomis. Čia įsikūrusi ir prezidento rezidencija, ir katedra bei kiti religiniai ir administraciniai pastatai.

Raudonojoje aikštėje yra pagrindinė Maskvoje ir laikoma visos Rusijos širdimi. Joje vyrauja raudona spalva, kurios yra ir plytos, kuriomis grįsta aikštė, taip pat raudoni ir kai kurie aikštės pastatai. Ši spalva buvo pasirinkta, nes tai yra komunizmo simbolis.

Maskva garsi ir savo Mauzoliejumi, esančiu Raudonojoje aikštėje. Čia ilsisi Vladimiras Iljičius Leninas.

Be šių pagrindinių vietų, galima apsilankyti ir Kitaigorode (pirklių kvartale), Didžiajame teatre ar Maskvos zoologijos sode. Palaimintojo Vasilijaus soboras Jus sužavės 8 rytietiškais svogūno formos kupolais, kurie simbolizuoja kavų trukmę, o stačiatikių bažnyčios patriarchai įsikūrę Danilovo vienuolyne.

Ypač daug mieste yra muziejų bei galerijų. Didžiulė meno vertybių kolekcija surinkta Tretjakovo paveikslų galerijoje. Kremliaus aikštėje įsikūręs Valstybinis istorijos muziejus. Be šių dviejų, galite apsilankyti Puškino meno muziejuje, Kremliaus muziejuje, Paleontologijos muziejuje, Darvino muziejuje bei kt.

Maskva traukia turistus, nepaisant to, kad ji jau kelis metus iš eilės pripažįstama brangiausiu miestu pasaulyje. Iš ten žmonės grįžta su įvairiausiais įspūdžiais. Šiame trumpame straipsnyje Jums pritstatėme tik keletą pačių žymiausių ir megstamiausių lankytinų vietų Maskvoje, vien jau dėl kurių verta aplankyti Rusijos sostinę.

Naudingos nuorodos

http://lt.wikipedia.org/wiki/Maskva

http://www.youtube.com/watch?v=In8DaeDs9KA&feature=related

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *