Lankytinos vietos Minske

Šį kartą kviečiame Jus į Baltarusiją ir jos sostinę Minską. Tai didžiausias šalies miestas, o kai kurie sako, kad Minskas yra artimiausia Vilniui užsienio sostinė. Susipažinkime su keliomis, labiausiai žinomomis lankytinomis vietomis šiame mieste.

Lankytinos vietos Minske

Lankytinos vietos Minske

Kad ir kaip bebūtų gaila, turizmas mieste nėra išplėtotas. Vis dėlto nemažai lankytojų į Minską vyksta žiemą, kai daugybė miesto aikščių virsta čiuožyklomis. Šalyje ypač daug dėmesio skiriama dailiąjam čiuožimui ir ledo rutuliui.

Mieste nemažai įvairiausio pobūdžio skulptūrų, tačiau čia nepamatysite senosios architektūros palikimų, nes per II Pasaulinį karą Baltarusijos sostinė buvo visiškai sugriauta. Bene labiausiai akį traukia neseniai renovuotas Minsko operos ir baleto teatras bei šalimais esantis Maksimo Gorkio parkas su smagiais atrakcionais ir nemažu apžvalgvos ratu.

Milžiniška ir visų pastebima yra Aleksandro Lukašenkos rezidencija. Čia jis ne tik dirba, bet ir gyvena.

Lankytojus traukia ir Ašarų sala, kur dažnai gero gyvenimo paprašyti renkasi jaunavedžių poros. Lankydamiesi šioje vietoje pamatysite įdomų fontaną su nuogu berniuku, į kurį žmonės meta net popierinius pinigus.

Baltarusijos nacionalinė biblioteka – tai aukščiausias pastatas mieste, kurio viršuje yra įrengta įspūdinga apžvalgos aikštelė. Ji yra tikras miesto pasididžiavimas, o bibliotekos formas primena deimantą, todėl patenka į keisčiausių pasaulio pastatų sąrašą.

Kitos lankytinos vietos

  • Šv. Marijos Magdalenos cerkvė
  • Buities muziejus
  • Dailės muziejus
  • Didžiojo Tėvynės karo muziejus
  • Liaudies architektūros muziejus
  • Senovės baltarusių meno muziejus
  • Šv.Petro ir Povilo cerkvė. Ji yra seniausia cerkvė mieste, kuri buvo pastatyta dar XVI amžiuje.

Straipsnyje pateikta dauguma Minsko lankytinų vietų, tad jei Jus sudomino šis miestas, esantis tikrai netoli gimtosios Lietuvos, aplankykite Baltarusijos sostinę.

Naudingos nuorodos

http://lt.wikipedia.org/wiki/Minskas

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *