Lankytinos vietos Miunchene

Kviečiame Jus aplankyti Vokietiją ir jos miestą, esantį šalies pietuose – Miuncheną. Tai svarbus transporto, pramonės ir kultūros centras, todėl nieko keisto, kad kasmet čia apsilanko tūkstančiai turistų iš viso pasaulio. Pažvelkime, ką įdomaus būtų galima nuveikti šiame mieste.

Lankytinos vietos Miunchene

  Lankytinos vietos Miunchene

Lankydamiesi Miunchene tikrai nesusidursite su transporto problemomis – miestas pasižymi puikia transporto infrastruktūra.

Visų pirma derėtų aplankyti Miuncheno senamiestį, kuriame išvysite daugybę baroko ir rokoko pastatų, mieste esančių jau nuo XVIII amžiaus. Čia rasite nemažai bažnyčių, pavyzdžiui, gotikinę Dievo motinos katedrą, Šv. Petro, Šv. Dvasios, Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčias. Taip pat yra išlikę renesanso ir baroko laikų rūmų ansambliai, XX amžiaus Operos rūmai bei senoji ir naujoji pinakotekos.

Miesto centre rasite Marijos aikštę bei naujają ornamentuotą rotušę, kuri buvo įkurta XIX amžiuje. Šalia galima aplankyti Marijos bažnyčią ir didelę gotikinio stiliaus katedrą su įspūdingo aukščio bokštais.

Tiems, kas domisi švietimu, vertėtų pasidomėti Miuncheno universitetu, kuris yra antrasis pagal dydį šalies universitetas. Taip pat mieste įsikūręs Miuncheno techniks universitetas, Bundesvero universitetas, privatus Ukrainos laisvasis universitetas bei nemažai aukštųjų mokyklų.

Nepraleiskite progos pamatyti miesto vartus ir senąją rotušę, kurie yra seniausi Miuncheno pastatai.

Miunchene galima rasti ir išlikusios Lietuvos Vyčio atvaizdus ant kai kurių miesto pastatų, pavyzdžiui, Odeono aikštėje ant pritvirtinto plafono išvysite ne tik lietuvių Vytį, lenkų Erelį, bet ir ATR karaliaus Jono Sabieskio anūko, Maksimilijano III karūną. ATR herbai puikuojais ir ant Senojo Rezidencinio teatro. Rezidencijos muziejuje galima pasigrožėti su Lietuva susijusiais eksponatais, tokiais kaip Lietuvos globėjo Šv. Kazimiero biustu ar prabangiais Lietuvos – Lenkijos daiktais.

Miunchene yra įkurtas Anglų sodas, kur žmonės mėgsta lesiti ramias popietes, pasivaikščioti su artimaisiais ar draugais ar tiesiog pabėgioti.

Tai tik kelios lankytinos vietos Miunchene, tad jei dar neturėjote progos apsilankyti šiame mieste, būtinai skirktie keletą dienų susipažinti su krašto istorija bei įvairiais įdomiais istoriniais bei kultūrinais objektais.

http://www.youtube.com/watch?v=nl8cJ0Gt_T8

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *