Lankytinos vietos Niujorke

Šį kartą lankysimės didžiausiame JAV mieste – Niujorke. Tai neabejotinai pagrindinis mokslo, ekonomikos, politinis, prekybos bei kultūros JAV centras. Pažvelkime, kas labiausiai traukia turistus šiame įspūdingame didmiestyje.

Lankytinos vietos Niujorke

Lankytinos vietos Niujorke

Kiekvienais metais čia apsilanko beveik 40 milijonų turistų iš viso pasaulio. Juos ypatingai traukia Empire State Building dangoraižis, Elis sala, Brodvėjaus teatras ar Centrinis parkas, Bronkso zoologijos sodas, prabangūs prekybos centrai ir t.t.

Mieste nemažai universitetų, tačiau vienas žymiausių yra Kolumbijos universitetas. Taip pat ir viešoji biblioteka, daugybė muziejų, teatrų, bažnyčių ir pan.

Niujorke stovi ir garsioji Laisvės statula. Ją dar XIX amžiuje amerikiečiams dedikavo prancūzai. Statula iškilusi į 46,5 metrų aukštį. Moters karūna su septyniais spygliais simbolizuoja septynias jūras ir kontinentus.

MoMa muziejuje sukaupta daugybė šiuolaikinio meno kūrinių, o su žydų tautos gyvenimu iki Holokausto, jo metu ir po jo galima susipažinti Žydų paveldo muziejuje. Su Niujorko miesto istorija Jus supažindins Niujorko miesto muziejus, o Amerikos gamtos istorijos muziejus yra bene didžiausias visame pasaulyje, kuriame saugoma apie 30 milijonų eksponatų.

Garsus ir Freedom Tower dangoraižis, kuris stovi Pasaulio prekybos centro dangoraižių dvynių vietoje. Šie milžinai kadaise buvo Niujorko simbolis bei aukščiausi pasaulio pastatai iki teroristų atakų ir sugriovimo.

Viena įspūdingiausių miesto gatvių yra Brodvėjus, o pasivaikščioti labiausiai tinka Times Square gatvių sankirta. Viena svarbiausių vietų Niujorke yra Centrinis parkas, kur gausu ne tik pėsčiųjų, bet ir dviratininkų ir bėgikų. Čia daugelis renkasi tam, kad pailsėtų nuo miesto triukšmo ir žmonių minios.

Būdami Niujorke, nepraleiskite progos aplankyti didžiausią katedrą JAV – Šv. Jono pranašo katedrą, kuri čia stovi jau nuo XIX amžiaus pabaigos.

Aptarti visas lankytinas vietas Niujorke beveik neįmanoma, o ir perteikti kiekvienos iš jų unikalumą bei žavesį yra persunku, todėl jei norite patirti nepamirštamų įspūdžių, aplankykite šį JAV didmiestį.

Naudingos nuorodos

http://lt.wikipedia.org/wiki/Niujorkas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *