Lankytinos vietos Norvegijoje

Šįkart kviečiame susipažinti su fiordų karalyste – Jūsų dėmesiui – lankytinos vietos Norvegijoje.

lankytinos vietos norvegijoje

Lankytinos vietos Norvegijoje

Norvegija. Bendra informacija:

SostinėOslas;

Piniginis vienetas – Norvegijos krona (1 NOK= 0,42 LTL);

Laiko juosta: UTC +1, vasaros UTC +2;

Geografija. Norvegija – Šiaurės Europos šalis, viena iš Skandinavijos valstybių. Kaimyninės valstybės: Švedija. Suomija ir Rusija. Vakarinius krantus skalauja Norvegijos bei Šiaurės jūros, šiaurrytinius – Barenco jūra. Norvegijos pakrantės garsėja fiordais. Visas šalies reljefas kalnuotas.

Klimatas. Norvegijoje vyrauja subarktinis klimatas, pereinantis iš jūrinio į žemyninį. Vasaros čia būna vėsios, lietingos ir vėjuotos – ypač pajūrio regione. Kalnuotose vietovėse klimatas dar atšiauresnis – kalnų viršūnėse visus metus išsilaiko sniegas, ledynai.

Lankytinos vietos Norvegijoje:

Atlanto kelias vingiuoja vakarine Norvegijos pakrante ir keliautojams suteikia nuostabią progą pasigrožėti vaizdingais pakrantės vaizdais, į uolas dūžtančiomis bangomis ir visai šalia plaukiojančiais banginiais ir ruoniais;

Briksdal ledynas (Briksdalsbreen), esantis Jostedalio nacionaliniame parke, kasmet pritraukia tūkstančius turistų. Čia apsilankiusieji sako, jog šalia Briksdal ledyno pasijunti it patekęs į nežemišką civilizaciją. Beje, šis ledo liežuvis didžiausias Europoje – jo plotas 500 kv. Km.

Geirangerio fiordas – gamtos objektas, įtrauktas į UNESCO saugomų vietovių sąrašą. Geriausia jį apžiūrėti važiuojant Erelių keliu, kur yra įrengtos ir specialios apžvalgos aikštelės. Iš jų atsiveria kvapą gniaužiantis vaizdas – nuostabios kalvos, kriokliai;

Trolio liežuvis (Trolltunga) – uola, tiesiog kybanti virš prarajos, kurios gylis apie 350 m;

Trolių laiptai (Trollstigen) – kelias vingiujantis kalnais Romsdal regione. Keliaudami juo nuolat būsite supami vaizdingų kalnų, krioklių, upelių – tikra atgaiva miestiečio sielai;

Voringfossen yra aukščiausias krioklys Europos žemyne – vanduo galinga jėga krenta net iš 182 m. aukščio.

Kirkenes – nedidelis, tačiau turistų itin mėgstamas miestelis, viliojantis žavia gamta, baltosiomis naktimis ir Šiaurės pašvaiste. Keliautojai, išsiilgę naujų pojūčių, gali apsistoti čia esančiame ledo viešbutyje – ekstremalūs pojūčiai garantuoti!

Oslas – kaip gi neaplankius Norvegijos sostinės? Čia rekomenduojama aplankyti: rotušę Rathus, liaudies muziejų, kur galiam susipažinti su šalies kultūra, tradicijomis; Vikingų laivų muziejų, kuriame eksponuojami trys vikingų laivai – jiems jau virš 1000 metų! Be laivų čia galėsite susipažinti su norvegų buities įrankiais, laidojimo reikmenimis, kitomis transporto priemonėmis, pvz., rogėmis ir kt.

http://www.youtube.com/watch?v=Uqi85_QUFlA

Norvegija – šalis, apaugusi mįslingais mitais ir legendomis, turistus žavinti ypatinga savo gamta ir jaukia miestų architektūra. Lankytinos vietos Norvegijoje abejingų nepalieka!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *