Lankytinos vietos Odesoje

Aplankę Ukrainos miestą Lvovą, keliaukime į kitą šalies miestą, esantį prie Juodosios jūros, – Odesą. Pasižvalgykime po svarbiausias ir įdomiausias lankytinas vietas šiame mieste.

Lankytinos vietos Odesoje

Lankytinos vietos Odesoje

 

Odesa laikoma svarbiu kultūros ir švietimo miestu. Čia galima rasti net 14 aukštųjų mokyklų bei universitetą, kuris buvo įkurtas XIX amžiuje. Taip pat Odesoje yra nemažai įdomių muziejų, tokių kaip muziejus – akvariumas, teatrų, iš kurių žymiausias yra operos ir baleto, įvairiausių sanatorijų bei gydyklų ir poilsiaviečių.

 

Odesos valstybinis operos ir baleto teatras pastatytas pagal architektų Ferdinando Fellner ir Hermann Helmer pasiūlytą dizainą. Teatro pastatas mieste stovi jau nuo XIX amžiaus pabaigos. Nors didžioji dalis teatro buvo sunaikinta gaisro metu, 2001 metais jis vėl sužibėjo puikia išvaizda. Pagrindinis įėjimas į teatrą yra iš Langeron gatvės, o bilietus galima įsigyti teatro bilietų kasoje bei kitose miesto bilietų kasose.

 

Odesoje yra puikus archeologijos muziejus, kuris laikomas vienu iš seniausių muziejų visoje Ukrainoje. Čia saugomi daugiau nei 160 tūkstančių eksponatų, kurie buvo rasti įvairiose pasaulio vietose.

 

Būtinai aplankykite Potiomkino laiptus, kurie yra tikra Odesos vizitinė kortelė. Tai vieni iš gražiausių laiptų visoje Europoje. Iš pradžių jie buvo mediniai su 200 laiptelių, o šiomis dienomis po rekonstrukcijos čia yra 192 akmeniniai laiptai.

 

Lankytojų laukia nuostabūs Tolstojaus rūmai, kuriuose galima pamatyti įspūdingą paveikslų galeriją bei dailės muziejų.

 

Kiekvieno smalsaus turisto dėmesio vertos Odesos katakombos. Tai dirbtinis požeminis labirintas, kuris buvo skurtas pirmųjų Odesos steigėjų maždaug prieš du šimtmečius. Savo egzistavimo pradžioje jis buvo visiškai nenaudingas, tačiau vėliau nusikaltėliai labirintą pradėjo naudoti savanaudiškais tikslais. Antrojo pasaulinio karo metu katakombos buvo naudojamos partizanų, kurie buvo įsirengę karines stovyklas, o dabar tai viena iš pagrindinių turistų lankomų vietų.

 

Tai tik kelios, ypatingai įdomios ir daug turistų pritraukiančios lankytinos vietos Odesoje, todėl jeigu keliausite po Ukrainą, būtinai aplankykite ir šį miestą.

Naudingos nuorodos

http://lt.wikipedia.org/wiki/Odesa

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *