Lankytinos vietos Omske

Šį kartą kviečiame Jus apsilankyti Rusijoje ir jos mieste – Omske. Norėtume trumpai supažindinti su svarbiausiomis lankytinomis vietomis. Jei norite daugiau sužinoti apie šį miestą, užeikite į anksčiau mūsų svetainėje paskelbtą straipsnį (http://pigiausiskrydziai.lt/omskas/).

Lankytinos vietos Omske

Lankytinos vietos Omske

Tiems, kas domisi švietimu bei mokymosi įstaigomis, vertėtų pasidomėti mieste esančiu valstybiniu universitetu, medicinos akademija, kūno kultūros akademija, o taip pat žemės ūkio, pedagogikos, technikos, kelininkystės univesitetai atveria duris visiems studentams ar dėstytojams, norintiems priklausyti akademinėms bendruomenėms.

Omske nemažai žymių bei įdomių kultūros įstaigų, tokių kaip įvairiausi teatrai, vargonų salė, cirkas ar paveikslų galerija. Taip pat apsilankyti galima F. Dostojevskio kraštotyros muziejuje ar ornitologiniame draustinyje.

Fiodoro Dostojevskio literatūros muziejuje visi eksponatai skirti pagerbti didžiojo rusų rašytojo atminimui, kuris buvo ištremtas į Omską tarp 1849-1853 metų.

Omsko dramos teatras puikiai įrengtas: patogios laukimo vietos bei dar patogesnės vietos salėse. Čia daug erdvės, o matomumas geras iš visų patalpos kampų.

Valstybinis istorijos ir kraštotyros muziejus įkurtas 1878 metais ir sugebėjo išsaugoti vertingas kolekcijas Pasaulinio karo metais, o po jo išplėtė savo valdas, kad galėtų geriau atspindėti regiono socialinį vystymąsi, ekonomikos pasiekimus, žemės ūkio ir pramonės augimą ir vietos meną.

Neabejotinai įspūdį paliks Omsko kupolas, kuris tapo miesto centru, kai į valdžią atėjo bolševikai. Tuo metu tai buvo gražiausia bažnyčia visoje Rusijoje. Tačiau vėliau ji buvo sugriauta, o komunistų vėl atsatyta bei papuošta nuostabia aikšte su fontanu.

Lankantis Omske, būtinai reikia aplankyti Liubą – jaunos merginos paminklą, kurį sėdi ant suoliuko ir stebi praeivius.

Omske yra didžiausias cirkas visoje šalyje. Čia savo triukais Jus stebins įvairiausi gyvūnai bei profesionalūs artistai.

Įdomiais Sibiro paveikslais, skulptūromis ir vietiniu menu galėsite pasigrožėti Omkso dailės muziejuje.

Tai tik kelios svarbiausios lankytinos vietos Omske, tad nepraleiskite progos apsilankyti šiame Rusijos mieste.

Naudingos nuorodos

http://lt.wikipedia.org/wiki/Omskas

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *