Lankytinos vietos Orhuse

Šį kartą kviečiame Jus į trumpą kelionę po vieną Danijos miestą – Orhusą. Straipsnyje pateiksime keletą svarbiausių, o galbūt ir įdomiausių jo lankytinų vietų ir objektų.

 

Lankytinos vietos Orhuse, Rotušė

Lankytinos vietos Orhuse

 

Orhuso įlanka laikoma didžiausiu Danijos bei vienu iš didžiausių Šiaurės Europos uostų, kuriame taip pat veikia nemažas oro uostas. Miestas yra šalies kultūros ir švietimo centras, kuriame puikiai išvystyta metalo, alaus, tabako, chemijos ar laivybos pramonė.

 

Vaikštant po miesto senamiestį galima grožėtis autentiškais senoviniais pastatais, tokiais kaip nuo viduramžių laikų vis dar nebestovinti Šv. Mergelės bažnyčia ir įspūdingoji Šv. Mykolo kripta joje, taip pat yra ir gotikinė XIII amžiaus Šv. Klemenso katedra, kuri garsi savo 95 metrų aukščio bokštais bei garsėjai kaip viena ilgiausių bažnyčių šalyje. Kiekvieno lankytojo dėmesio verta rotušė, kuri atspindi 1938 – 1942 metus ir yra pastatyta iš norvegiško marmuro, palyginus jaunas, bet populiarus miesto universitetas, atidarytas 1928 metais, meno muziejus, menantis 1858 metus bei nuostabus ir nepakartojamas Orhuso muziejus po atviru dangumi, veikiantis nuo 1909 metų. Nuotykių ieškotojai tikrai puikiai praleis laiką vikingų muziejuje.

 

Den Gamle By etnografinis muziejus po atviru dangumi atveria savo duris kiekvienam smalsiam turistui, kuris nori savo akimis išvysti net 60 eksponuojamų fachverkinių namų ar tiesiog pasigrožėti įspūdingu vandens malūnu.

 

Puikiai praleisti popietę ir pasivaikščioti nekartojamai gražioje aplinkoje galima Merselisborg Memorialiniame Parke, kurio teritorijoje stovi kiekvieno akį traukiantys rūmai ir daugybė įvairiausių meno kūrinių. Taip pat verta aplankyti Orhuso botanikos sodą ar užsukti į Universiteto parką.

 

Ir tai tik kelios lankytinos vietos Orhuse, tad apsilankę šiame Danijos mieste, tikrai neturėsite laiko, kada nuobodžiauti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *