Lankytinos vietos Osle

Keliaukime į Norvegiją ir jos sostinę Oslą. Nors miestas nedidelis, tačiau pamatyti čia tikrai yra ką. Norėtume Jus supažindinti su svarbiausiomis lankytinomis vietomis Osle.

Lankytinos vietos Osle

Lankytinos vietos Osle

Daugiausia turistų, atvykusių į Oslą, nesivargina nuomotis automobilių ir renkasi keliones pėsčiomis. Pirmoji stotelė, kur tikrai verta sustoti, tai Kon – Tiki muziejus, kuriame eksponuojami norvegų tyrinėtojo T. Heyerdahi laivai. Tais laivais keliautojas su savo komanda plaukė į Atlanto ir Ramiojo vandenynus. Iš pirmo žvilgsnio trapūs laivai, įveikdami sunkias keliones ir tolimus atstumus įrodė, kad senosios civilizacijos taip pat galėjo plaukioti tarp žemynų.

Sekantis sustojimas kelionėje po Oslą galėtų būti dar vienas laivų muziejus – Fram muziejus. Jais kadaise keliavo dar vienas norvegų tyrinėtojas R. Amundsenas, plaukęs į Pietų ašigalį. Čia Jūs galėsite ne tik pasižvalgyti po įvairią laivų įrangą, bet ir susipažinti su Arkties tyrinėjimų raida bei istorija.

Taip pat galima apsilankyti Norvegijos liaudies muziejuje. Jis yra didžiausias Norvegijoje, kuriame įrengta netgi 150 namukų, kurie reprezentuoja norvegų gyvenimą, buitį, tradicijas skirtingais laikotarpiais. Šie namai atgabenti iš gana skirtingų vietų. Pamatysite nuostabią Stavkirke bažnyčią, kuri mieste stovi jau nuo XIII amžiaus. Galėsite pasigrožėti ir įvairiais tautiniais rūbais, buities rakandais, netgi žaislų kolekcijomis.

Turistus ypatingai traukia Vikingų laivų muziejus. Neabejotinai įspūdį paliks trys buriniai, kariniai vikingų laivai – langskipai, kurie buvo iškasti iš pilkapių Norvegijoje. Be laivų, čia eksponuojamos proginės rogės, laidojimo daiktai, buities įrankių kolekcijos.

Aplankius šiuos laivų muziejus, galima užsukti į Nacionalinę galeriją, kurioje rasite didžiausią šalyje dailės kolekciją, kur galima pamatyti netgi Picasso darbų.

Puikiausios skulptūros stovi Vigelando parke, kur nepakartojamas ir stebinantis obeliskas vaizduoja gyvenimo ciklą. Skulptūromis buvo siekta atskleisti visas žmogiškąsias emocijas.

Nors tai tik kelios lankytinos vietos Osle, galima drąsiai teigti, kad šis miestas vertas kiekvieno, nuotykių ir įspūdžių ištroškusio keliautojo dėmesio.

Naudingos nuorodos

http://lt.wikipedia.org/wiki/Oslas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *