Lankytinos vietos Paryžiuje

Paryžius – tai daugelio romantikų svajonių miestas, Prancūzijos sostinė. Beveik kiekviename pasaulio kampelyje jis žinomas dėl ypatingų istorinių paminklų ir nepaprastai unikalios kultūros. Norėtume trumpai Jus supažindinti, o galbūt tik priminti, ką galima išvysti šiame įspūdingame mieste.

Lankytinos vietos Paryžiuje, rotušė

Lankytinos vietos Paryžiuje

Kadaise visa Europas sekė Paryžiaus mada bei gyvenimo būdu. Dar iki mūsų dienų miestas išlaikė šį mados bei meno sostinės vardą. Nuo XIX amžiaus Prancūzijos sostinėje įvyko 6 Pasaulinės parodos, o šiais laikais čia galima aplankyti daugybę teatrų, tokių kaip Bastilijos opera ar Didžioji opera, nueiti pasižvalgyti į Nacionalinį meno ir kultūros centrą bei užsukti į unikalius muziejus, pavyzdžiui, Luvrą, Žmogaus muziejų ar Istorijos muziejų.

Tačiau bene labiausia turistus traukia vienas iš žinomiausių Paryžiaus pastatų – Eifelio bokštas, kuris tapo vienu iš šio miesto simbolių. Bokštas iškilo XIX amžiuje ir turėjo būti tik laikinas statinys Pasaulinei parodai. XX amžiuje šį statinį pripažino kaip aukščiausią pasaulio pastatą, kuris siekia 301 metrą.

Šarlio de Golio aikštėje stovi nuostabus Paryžiaus architektūrinis paminklas – Triumfo arka. Ji buvo statoma tam, kad pagerbti kovojusius už Prancūziją, o ant statinio galima rasti visų generolų vardus bei kovotus karus.

Lankytinos vietos Paryžiuje, Mona Lisa

Visiems gerai žinomas ir visada pilnas lankytojų yra Luvras. Šis pastatas kadaise buvo Prancūzijos karalių rūmai. Dabar tai yra didžiausias šalies muziejus, kuris per metus sulaukia daugiausia turistų visame pasaulyje. Čia galima išvysti apie 35000 įvairių eksponatų iš visų istorinių laikų, o vienas iš garsiausiųjų darbų, esančių šiame muziejuje, tai paslaptingoji Mona Liza.

Be visų šių gerai žinomų vietų, galima apsilankyti įvairiose bažnyčiose, administraciniuose pastatuose, pamatyti daugybę kultūrinių bei istorinių paminklų, koplyčią – mauzoliejų ar pasivaikščioti žymiausia Paryžiaus gatve – Eliziejaus laukais.

Tai tik kelios lankytinos vietos Paryžiuje, o norint pajusti šio miesto dvasią bei savo akimis išvysti niekur kitur pasaulyje nesančius meno bei kultūros palikimus, būtina nors kartą gyvenime aplankyti Prancūzijos sostinę.

Naudingos nuorodos

http://lt.wikipedia.org/wiki/Pary%C5%BEius#Kult.C5.ABra_ir_miesto_.C4.AF.C5.BEymyb.C4.97s

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *