Lankytinos vietos pasaulyje

Lankytinos vietos pasaulyje

Kelionės aplink pasaulį darosi vis populiaresnės. Vieni renkasi gerai žinomas vietas, tokias kaip meilės miestas Paryžius, nepakartojamas Egiptas ar saulėtosios Ispanijos pakrantės. Šiandien siūlome Jums trumpą apžvalgą mažiau žinomų pasaulio kampelių.Lankytinos vietos pasaulyje

Lankytinos vietos pasaulyje

  • Moeraki rieduliai. Tai vis daugiau dėmesio susilaukianti atrakcija Naujoje Zelandijoje. Šie akmenys stebina lankytojus savo neįprasta forma – jie yra tobulai apvalūs ir keletas iš jų siekia net iki dviejų metrų. Įdomu tai, kad prieš akis galima pamatyti riedulį, kuris galimai siekia daugiau nei 60 milijonų metų.
  • Didžioji Pylos kopa. Tai aukščiausia Europoje kopa, esanti Vakarų Prancūzijoje. Kopa yra 500 m pločio ir 3 km ilgio. Įdomiausias faktas, susijęs su Didžiosios Pylos kopa yra tai, kad ji nuolat juda, o vietiniai gyventojai sako, jog šioji „vaikšto“ arba „lipa“ į krantą.
  • Mijo viadukas. Mijo viaduką galima rasti pietų Prancūzijoje. Prie jo statybos buvo dirbama net 17 metų, o galūtinis rezultatas pasiektias tik 2004 metais, tačiau jau šiandien viadukas laikomas architektūriniu šedevru: jis stebina aukščiausiomis atramomis pasaulyje ir aukščiausiu pasaulyje kelio-tilto paklotu.
  • Odesos katakombos. Tai didžiausias požeminių tunelių labirintas, kuris plyti Odesos požemiuose, Ukrainoje. Bendras katakombų ilgis siekia net 2,5 tūkstančius kilomentrų. Anksčiau jos buvo naudojamos kaip akmens kasyklos, tačiau po Pirmojo pasaulinio karo, susmegus pastatams, jos buvo uždarytos.
  • Namibo – Naukluft nacionalinis parkas. Tai puiki vieta tiems, kas mėgsta dykumą ir karštį. Įdomiausias rezervato objektas – Sossusvlei kopos, kurios laikomos seniausiomis pasaulyje. Vis daugiau turistų renkasi kelionę po šį draustinį oro balionu arba išsinuomojant visureigį.
  • Inkų kelias. Tai senovinis 33 km ilgio inkų kelias, esantis Peru. Kelias prasideda Maču Pikču slėnyje ir veda per kalnų perėjas. Pasivaikščiojimo metu nepaliaujamai stebina baltos viršukalnės ir milžiniška debesų paletė virš miškų. Tai populiariausias pasivaikščiojimo takas Pietų Amerikoje.

Pasaulis – įvairiapusiškas, tačiau mažai pažįstamas, o šios kelios lankytinos vietos yra tarsi maži vandens lašai didžiuliame vandenyne, tad nepatingėkime ir negailėkime savo laiko pažinti bent dalį to, ką mūsų planeta gali pasiūlyti savo gyventojams.

http://www.youtube.com/watch?v=U9P46T0n0B4

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *