Lankytinos vietos Pekine

Aplankę Suomiją, keliamės į Kinijos Liaudies Respublikos sostinę – Pekiną. Kveičiame Jus susipažinti su šiuo, gilias tradicijas turinčiu miestu ir trumpai apžvelgti lankytinas vietas.

Lankytinos vietos Pekine

Lankytinos vietos Pekine

Pekine galima aplankyti Kinijos mokslų akademiją bei universitetą, kuriame studentai jau turi galimybę mokytis lietuvių kalbos. Taip pat mieste yra nemažai teatrų, muziejų bei meno galerijų.

 Jei lankysitės Pekine ir būsite senamiestyje, pastebėsite, kad jis padalintas į dvi dalis: Vidinį ir ir Išorinį miestą. Senesnis yra Vidinis miestas, kuriame galima išvysti imperatoriaus miestelio kompleksą. Jo centras yra Uždraustasis miestas su visu imperatoriaus rūmų kompleksu, kuris Pekine stovi jau nuo XV amžiaus. Dabar čia įsikūręs Guguno muziejus. Taip pat čia gausu rūmų, šventyklų bei kitų statinių, kurie išdėstyti tam tikra tvarka.

Išoriniame mieste turėsite galimybę pamatyti Dangaus šventklą, kuri buvo pradėta statyti jau XV amžiuje.

Tiananmenio aikštė yra Pekino administracinis ir politinis centras, kurioje galima rasti deputatų rūmus, Kinijos revoliucijos muziejų ar Kinijos istorijos muziejų.

Bene labiausiai turistus traukia ir daugiausia pasaulyje žinoma yra Didžioji Kinų siena. Tai 6350 km ilgio statinys, kuris pastatytas jau prieš 2000 metų. Ši įspūdinga vieta sudaryt ir įvairių fortų, bokštų bei platformų ir buvo pastatyta tam, kad saugotų šalį nuo priešų ir pavojų.

Taip pat kadaise per miestą ėjo žymusis šilko kelias Sianas. Juo kadaise buvo gabenamas šilkas ir kitos vertingos prekės. Šis kelias jungė du priešingus Eurazijos pakraščius.

Jeigu norite daugiau sužinoti apie Pekiną, apsilankykite anksčiau paskelbtame straipsnyje (http://pigiausiskrydziai.lt/pekinas/ ). Šiame straipsnyje paskelbtos tik kelios lankytinos vietos Pekine, o jeigu norite savo akimis pamatyti nuostabiąją Kinijos sostinę, nepraleiskite progos aplankyti šį miestą.

Naudingos nuorodos

http://lt.wikipedia.org/wiki/Pekinas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *