Lankytinos vietos Prahoje

Praha – tai Čekijos sostinė, kuri šalyje turi netgi atskiro administracinio vieneto statusą. Kasmet ją aplanko daugybė turistų iš viso pasaulio. Norėtume trumpai Jums pristatyti keletą įdomiausių ir dažniausiai lankomų vietų šiame mieste.

Lankytinos vietos Prahoje, Karolio tiltas

Lankytinos vietos Prahoje

Praha – tai ne tik Čekijos sostinė, bet kartu tai ir didžiausias šalies miestas, todėl veiklos čia tikrai netrūksta. Kadaise dydžiu ji buvo pralenkusi netgi Paryžių bei Londoną, o žmonės tuomet rinkdavosi prašmatniuose barokiniuose rūmuose, šalia kurių puikuodavosi nuostabūs parkai, išlikę iki mūsų dienų

Viena iš turistų mėgstamiausių vietų mieste yra Prahos pilis, kuri buvo pastatyta IX amžiuje kunigaikščio Borživojaus. Manoma, kad nuo šios pilies įkūrimo prasidėjo viso miesto istorija. Vėliau ši vieta buvo Čekoslovakijos prezidento būstine, o jeigu žvelgiant dar į tolimesnius laikus, – svarbiausia Habsburgų rezidencija.Verta apsilankyti Prahos pilies pavikslų galerijoje, kuri įrengta senose arklidėse. Čia išvysite nuostabius renesanso ir baroko tapybos eksponatus.

Įspūdingi ir Prahos Karalių rūmai, kurie kadaise buvo Bohemijos karalių dvaras. Taip pat XIV amžiaus Šv. Vito katedra bei jos koplyčioje saugomos šventosios relikvijos Jus sugrąžins į gilią senovę bei prieš akis atvers ilgą bei įdomią istoriją.

Jeigu norite pamatyti, kaip atrodo prašmatnūs skliautai, išpuošti XVI amžiaus freskomis, apsilankykite Šv. Jurgio bazilikoje, o Šv. Jurgio vienuolyne, kuris buvo pirmasis Bohemijoje, rasite įvairių meno kūrinių.

Galima užsukti pasivaikščioti po Karališkąjį sodą, kuriame šiuo metu yra nepakartojamo grožio skambantis fontanas, kuris vadinamas „ Dainuojančiu fontanu“.

Mažąjį miestą ir Prahos senamiesti jungia Karolio tiltas, kuris iškilo čia XIV amžiuje Karolio IV užsakymu. Šiandien jį puošia daugybė statulų ir įvairių reljefų.

Taip pat turistus traukia ir Šv. Mikalojaus bažnyčia, kuri yra XVIII amžiaus paveldas. Joje yra įrengti puikūs vargonai, kurie gali didžiuotis tuo, jog kadaise jais grojo pats garsusis Mocartas.

Tai tik kelios lankytinos vietos Prahoje, tad jeigu norite savo akimis išvysti nuostabius meno kūrinius, statinius, parkus bei kitus, ilgą istoriją menančius kultūros paminklus, būtinai apsilankykite šiame mieste.

Naudingos nuorodos

http://lt.wikipedia.org/wiki/Praha

http://www.youtube.com/watch?v=WpCC5rfzsPQ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *