Lankytinos vietos Romoje

Šį kartą kviečiame Jus nusikelti į Italijos sostinę Romą. Tai ypač svarbus šalies turizmo centras, kuriame galima rasti daugybę antikinių ir netgi viduramžių paminklų bei įspūdingų muziejų. Norėtume trumpai Jums pristatyti svarbiausias lankytinas vietas šiame mieste.

Lankytinos vietos Romoje, Koliziejus

Lankytinos vietos Romoje

Roma dažnai vadinama miestu – muziejumi. Miestas įsikūręs įspūdingoje vietoje – Tibro upės krantuose. Turistams didžiausią įspūdį dažniausiai palieka senovės Romos laikų statiniai, pavyzdžiui, Koliziejus, Panteonas ar Forumas.

Koliziejus. Tai didžiausias Romoje ir seniausias pasaulyje amfiteatras, kuriame kadaise vykdavo garsiosios gladiatorių kovos. Šiame pastate tilpdavo apie 50 tūkstančių žiūrovų, kurie stebėdavo žiaurias kovas. Šiandien Koliziejus sulaukia daugiausia turistų visame mieste.

Panteonas. Tai Romos šventykla, kurios skliautai primena dangų. Gana didelė dalis grindų dangos išliko net nuo antikos laikų ir yra grįstos marmuru bei akmenimis.Tai įspūdingas architektūrinis paminklas, kurį laiko trys stambios arkos, o jo proporcijos statant buvo parinktos pagal vadinamąją Archimedo simetriją.

Forumas. Tai ypač didelis architektūrinis ansamblis, kurio didelė dalis pastatų siekia net Romos respublikos laikus.Kadaise čia buvo senato posėdžių salė, šventyklos ar viešieji namai. Lankantis šioje vietoje, išvysite Tito arką, Konstantino ir Maksencijaus baziliką, Saturno šventyklą, Septimijaus Severo arką bei Julijų baziliką.

Turistai taip pat gali aplankyti unikaliąją popiežiaus valstybę – Vatikaną, kuriame susirenka žmonės iš viso pasaulio, klausosi šventų mišių bei laukia popiežiaus pašventinimo.

Roma patenka į trejetuką labiausiai turistų lankomų miestų Europos Sąjungoje ir yra aštunta viso pasaulio atžvilgiu. Nemažai šio miesto žymiųjų objektų patenka tarp 50 – ies svarbiausių turistinių objektų, o Romos centras yra įtrauktas į UNESCO ir Pasaulio paveldo sąrašą.

Šiame straipsnyje paminėtos tik kelios lankytinos vietos Romoje, tad jei dar neteko apsilankyti šiame mieste, keliaudami po Italija, būtinai čia užsukite.

Naudingos nuorodos

http://lt.wikipedia.org/wiki/Roma

One thought on “Lankytinos vietos Romoje

  1. dekojame 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *