Lankytinos vietos Rygoje

Keliaukime pas mūsų kaimynus latvius ir apsilankykime jų sostinėje Rygoje. Tai ne tik Latvijos sostinė, bet ir didžiausias Baltijos šalių miestas. Pažvelkime, kodėl verta apsilankyti Rygoje.

Lankytinos vietos Rygoje

Lankytinos vietos Rygoje

Rygoje galima pasivaikščioti ypač gražiu miesto senamiesčiu, kuris yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Daugelis pripažintų, kad Ryga gali didžiuotis savo Art Nouveau architektūra, kuri lyginama net su Viena, Barselona ar Sankt Peterburgu. Ji taip pat yra viena iš Europos plytų gotikos kelio stočių.

Mieste nemažai mokslo bei švietimo įstaigų, pavyzdžiui, Latvijos universitetas ir Rygos technikos universitetas, Rygos Stradinio universitetas.

Rygoje jau nuo XIII amžiaus stovi įspūdinga Šv. Petro katedra, kuri Viduramžiais buvo pagrindinė miesto bažnyčia. Kadaise joje veikė viena iš seniausių mokyklų, o pastatas buvo pripažintas aukščiausiu Europoje. Lankantis šioje katedroje, galima pakilti į apžvalgos aikšteles ir pasigrožėti Rygos panorama. Turėsite galimybe pamatyti ir ant varpinės užkeltu gaidžiu, kuris yra budrumo ir apsaugos nuo piktųjų dvasių simbolis.

Nuo XIII amžiaus Rygoje stovi ir Šv. Jono bažnyčia, kuri anksčiau buvo naudota dominikonų vienuolyno reikmėms. Įdomi šios bažnyčios istorija: kadaise jos pietinėje sienoje buvo užmūryti du vienuoliai, kurie turėjo praleisti čia visą savo gyvenimą.

Rygoje įrengtas didžiausias vandens pramogų parkas Šiaurės Europoje – Livų vandens pramogų parkas. Čia rasite net 40 įvairiausių atrakcionų visai šeimai.

Pasigrožėti galima ir vieninteliu bokštu Rygos miesto sienoje – Rygos sienos bokštu. Šis statinys mieste buvo pastatytas XIII amžiuje ir saugojo miestą nuo pavojų. Šiandien bokšte galima aplankyti Karybos muziejų.

Visa šeima gali puikiai praleisti laiką Nacionaliniame Rygos zoologijos sode, kur pamatysite ne vieną zebrą, kupranugarį ar meškų kolekciją.

Tai tik kelios įspūdingos ir nuostabios lankytinos vietos kaimyninėje Rygoje, tad paskirkite keletą dienų iš savo atostogų ir apsilankykite brolių latvių sostinėje.

Naudingos nuorodos

http://lt.wikipedia.org/wiki/Ryga

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *