Lankytinos vietos Sankt Peterburge

Kviečiame Jus į Šiaurės Vakarų Rusijoje esantį Sankt Peterburgą. Susipažinkime su svarbiausiomis ir įdomiausiomis lankytinomis vietomis šiame, antrame pagal dydį šalies mieste.

Lankytinos vietos Sankt Peterburge, Ermitažas

Lankytinos vietos Sankt Peterburge

Sankt Peterburge gausu įvairių mokslo bei švietimo įstaigų: 43 aukštosios mokyklos, Rusijos mokslų akademijos cetras, daugybė mokslo institucijų. Taip pat nemažai profesionalių teatrų, bibliotekų ir muziejų, kuriems aplankyti reikia skirti ne vieną ir ne dvi dienas.

Vienas iš geriausiai žinomų muziejų Sankt Peterburge yra Ermitažas. Tai meno ir kultūros muziejus, kuris yra venas iš didžiausių ir seniausių visame pasaulyje. Čia rasite apie 350 salių ir 60 000 įvairiausių eksponatų. Išvysite Rembranto, Rubenso ir kitų garsių dailininkų paveikslus, o kai kurie saugomi objektai yra įtraukti į UNESCO Pasaulio kultūros sąrašą.

Taip pat nemažiau įspūdingi yra Žiemos rūmai. Tai baroko stiliaus pastatas, kuris turi apie 1000 kambarių ir dvigubai daugiau langų. Šių rūmų statybos trūko net aštuonerius metus.

Petro I paminklas ir Izaoko soboras stovi Dekabristų aikštėje, o Rusijos muziejus, Vasaros sodas ir Inžinierių pilis įsikūrę Menų aikštėje. Ypač turistų pamėgtos vietos yra Trejybės katedra, Mėlynasis tiltas, Šv. Petro ir Pauliaus katedra bei Aleksandro Nevskio vienuolynas.

Dėmesį traukia ir Petrgofas – Petro I vasaros rezidencija. Čia pamatysite įspūdingo grožio parkus ir turtingus rūmus, nuostabius fontanus ir įvairių, vaikams pritaikytų pramogų.

Miesto architektūra tikrai įspūdinga – čia rasite XVIII – XIX amžiaus pastatų, pavyzdžiui, Aleksandro kolona, Nevos prospekto ansamblis, Ostrovskio aikštė su Akademiniu dramos teatru ir Rusijos nacionaline biblioteka, Marso laukas ir Inžinierių pilis. Dailės akademija ir Admiralitetas yra Klasicizmo stiliau paminklai.

Jeigu norite pamatyti šį įvairialypį Rusijos miestą ir aplankyti lankytinas vietas Sankt Peterburge, skirkite laiko savo atostogų metu ir pažadame, kad parsivešite neišdildomų įspūdžių.

Naudingos nuorodos

http://lt.wikipedia.org/wiki/Sankt_Peterburgas

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *