Lankytinos vietos Sarajeve

Šį kartą keliaukime į Bosniją ir Hercegoviną ir aplankykime šalies sostinę – Sarajevą. Tai svarbus kultūtos ir verslo centras, kasmet pritraukiantis vis daugiau turistų iš viso pasaulio. Siūlome Jums susipažinti su svarbiausiomis Sarajevo lankytinomis vietomis, o norėdami daugiau sužinoti apie miestą, užeikite į anksčiau paskelbtą straipsnį (http://pigiausiskrydziai.lt/sarajevas/).

Lankytinos vietos Sarajeve

Lankytinos vietos Sarajeve

Jau daugiau nei keturi šimtai metų, kaip mečetės, sinagogos, stačiatikių ir Romos katalikų bažnyčios stovi Sarajevo mieste. Įvairių tautybių ir religinių sluoksnių piliečiai gyvena čia ir dirba, kartu formuodami daugiakultūrinį miestą, kuris sugeria Rytų ir Vakarų paveldą, todėl Sarajevas vis dažniau vadinamas Europos Jeruzale.

Gazi Husrev – Bey mečetė, labiausiai žinoma kaip Bey mečetė, pastatyta senojoje miesto dalyje ir yra puikus XVI amžiaus islamo architektūros pavyzdys. Kompleksą sudaro mečetė, fontanas, musulmonų pradinės mokyklos, haremas, 45 metrų aukščio minaretas, observatorija ir kapavietės.

Careva dzamija mečetė buvo pastatyta XV amžiuje. Ji originali tuo, kad mečetė buvo su papildomais „patogumais“, pavyzdžiui, komplekse buvo įrengtas ir teismas, tiltas bei karavanas.

Jėzaus Širdies katedros statybos buvo baigtos XIX amžiuje. Šalia katedros iškilę 40 metrų aukščio bokštai, kurių vakarinis vis skambina įspūdingais varpais, nors ir rytiniame bokšte galima pamatyti penkis mažesnius varpus. Katedroje galima išvysti ypatingai puošnų langą ir Jėzaus Kristaus statulą.

Sarajeve yra Seher – Cehajina tiltas, kurio tiksli pastatymo data nėra žinoma, tačiau manoma, kad jis galėjo iškilti jau XVI amžiuje. Tiltas jungia dvi gyvenvietes, įsikūręs vienoje iš gražiausių miesto vietų ir yra svarbus Osmanų palikimo paminklas.

Nacionalinis Bosnijos ir Hercegovinos muziejus įkurtas XIX amžiuje, tačiau šiandieninis pastatas mieste stovi nuo XX amžiaus. Muziejus turi keturi paviljonus, virš kurio yra nuostabus botanikos sodas. Čia galima rasti keletą vertingų viduramžių antkapinių paminklų, veikia archeologijos, etnologijos ir gamtos skyriai.

Tai tik kelios lankytinos vietos Sarajeve, tai jei norite savo akimis įsitikinti šio miesto įvairialypės kultūros originalumu, būtinai apsilankykite Bosnijos ir Hercegovinos sostinėje.

Naudingos nuorodos

http://www.sarajevo-tourism.com/eng/

http://lt.wikipedia.org/wiki/Sarajevas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *