Lankytinos vietos Saremoje

Aplankę Estijos miestus, keliaukime į šaliai priklausančią salų grupę, esančią Baltijos jūroje – Saremą. Straipsnyje pateiksime kelias svarbiausias lankytinas vietas.

Lankytinos vietos Saremoje, palydovinė nuotrauka

Lankytinos vietos Saremoje

Sovietų laikais Saremoje buvo įsikūrusi karinė zona, todėl patekimas į šią salą buvo ypač sudėtingas ar netgi neįmanomas. Šiomis dienomis situacija kitokia – didžioji dalis teritorijos yra gamtos rezervatas. Lankytojus čia traukia gausi ir įvairi flora ir fauna, kurią stebėti siūloma keliaujant vis populiarėjančia transporto priemone – dviračiu.

Saremoje galima rasti Kaali meteorito kraterius, kurie žinomi tarptautiniu mastu. Jų amžius vis dar nėra tiksliai nustatytas ir tai kelia nemažai ginčų. Manoma, kad krateris galėjo susiformuoti dar prieš 2400-7500 metų . Kaali ežero diametras siekia net 110 metrų ir yra didžiausias iš visų kraterių. Niekur kitur Europoje tokio nepaprasto vaizdo Jūs nebepamatysite.

Nuostabi ir nepakartojama yra Kuresarės vyskupų pilis – tvirtovė, kuri mieste stovi nuo XIV amžiaus. Baltijos šalyse tai bene geriausiai išsilaikiusi ir autentiškiausia tvirtovė, kurioje įsikūręs muziejus, siūlantis susipažinti su ilga Saremos istorija bei įspūdinga gamta.

Neabejotinai įspūdį paliks Anglos vėjo malūnų kompleksas, kurį sudaro penki malūnai. Anksčiau Saremoje buvo daugiau malūnų kalvų, tačiau išliko tik ši.

Tiksliausios miesto svarstyklės kadaise stovėjo XVII amžiaus Kuresarės rotušėje, dar vadintoje „svėrimo“ pastatu.

Saremoje vis dar yra kelios likusios Muhu tvirtovės sienos. Ši tvirtovė buvo pastatyta iš akmenų, žemės ir žvyro. Netoliese galima rasti Padaste dvarą, kurio statybos prasidėjo dar XV amžiuje.

Aplankykite didžiausią Pöide bažnyčią, kuri primena galingą tvirtovę dėl savo ypač masyvių sienų, o jeigu norite susipažinti su ūkininkų kultūra ir buitimi, užsukite Tammisaari fermos muziejų.

Golfo mėgėjai čia taip pat nenuobodžiaus – Saremoje yra 18 duobučių golfo aikštynas. Nuo balandžio iki lapkričio mėnesio aikštynas laukia kiekvieno norinčio pažaisti ar stebėti turnyrus.

Tai tik kelios lankytinos vietos Saremoje, o jeigu dar neturėjote progos aplankyti šį salyną, būtinai čia apsilankykite.

Naudingos nuorodos

http://lt.wikipedia.org/wiki/Sarema

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *