Lankytinos vietos Sicilijoje

Šį kartą kviečiame Jus apsilankyti Italijoje ir jos regione bei didžiausioje saloje Viduržemio jūroje – Sicilijoje. Pažvelkime, kodėl šis mitų ir legendų kraštas taip traukia turistus iš viso pasaulio.

Lankytinos vietos Sicilijoje

Lankytinos vietos Sicilijoje

Lankydamiesi Sicilijoje, Jūs neišvengiamai susipažinsite su gilia istorija, kuri lydės Jus bene kiekviename žingsnyje. Šalis užima pirmąją vietą pasaulyje pagal istorijos ir architektūros paminklus, įtrauktus į UNESCO sąrašus. Čia galima jausti tvyrančią ypatingą, daugelio kultūrų ir civilizacijų susidūrimo atmosferą. Daugelyje šaltinių Sicilija laikoma tiltu tarp Afrikos ir Europos žemynų.

Sicilijoje galima pamatyti ne vieną įspūdingą, graikų valdymo laikotarpiu statytą paminklą, sicilietiško baroko statinių ar netgi bizantiškąsias mozaikas.

Atvykę į salą, būtinai apsilankykite Sicilijos sostinėje – Palerme.Jis yra labiausiai lankomas miestas Sicilijoje ir netgi visoje Italijoje. Palermas laikomas vienu iš gražiausių musulmonų miestų, kuriame susipina maurų, normanų ir ispanų baroko stiliai bei stūkso daugybė karališkųjų rūmų, bažnyčių ir monumentų.

Būtinai užsukite į Monrealio katedrą, kuri pasauliui yra kaip meno pavyzdys. Čia pamatysite gotikines langų rozetes ir smailiaarkius arabiškus langus. Viduje galėsite pasigrožėti puikiomis bizantiškomis mozaikomis, kurios vaizduoja Senojo ir Naujojo Testamento scenas.

Antrame pagal dydį Sicilijos mieste Katanijoje rasite baroko stiliaus pastatų, kurių vienas žinomiausių yra Šv. Agotos katedra. Ji laikoma miesto globėja ir saugo miestą nuo įvairių stichinių nelaimių. Šalia esančioje gatvėje stovi miesto simbolis – Dramblio fontanas.

Sicilijoje taip pat galima pamatyti aukščiausią Europos ugnikalnį – Etną, o norint pasinerti į paslapčių ir legendų liūna, verta nukeliauti į Mesinos miestą, kurio atsiradimą daug kas sieja su pasakų herojais ir mitiniais personažais. Čia rasite didžiausią astronominį laikrodį, Neptūno fontaną ar Oriono šaltinį bei kitus įdomius istorinius paminklus.

Tai tik kelios lankytinos vietos įspūdingojoje Sicilijoje, tad jei norite patirti nepamirštamų pojūčių ir kvapą gniaužiančių akimirkų, skirkite bent jau kelias dienas kelionei į šį kraštą.

Naudingos nuorodos

http://lt.wikipedia.org/wiki/Sicilija

http://www.youtube.com/watch?v=cXkLS3Dis-E 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *