Lankytinos vietos Skopjė

Šį kartą mūsų svetainės lankytojus kviečiame į Makedoniją ir jos sostinę bei didžiausią miestą – Skopjė. Siūlome leistis į trumpą kelionę po jo žymiąsias lankytinas vietas.

 

Lankytinos vietos Skopjė

Lankytinos vietos Skopjė

 

Skopjė yra nuostabus Senasis turgus, kuriame galima nusipirkti įvairiausių amatininkų darbų, kasdieninių dalykėlių, šviežių maisto produktų ir kokybiškų drabužių.

 

Nepakartojama ir įspūdinga yra Kale tvirtovė. Ši vieta siūlo Jums pabėgti nuo realybės bei greito gyvenimo būdo bei pasigrožėti atsiveriančiu Skopjė miesto vaizdu. Kadaise čia būta galingos tvirtovės, kuri, deja, buvo sugriauta žemės drebėjimo metu. Tačiau vietovė tuščia neliko – vietoj tvirtovės iškilo vietinių gyventojų pastatytos naujos gyvenvietės. Be jų, čia galima išvysti ir keletą atkurtų tvirtovės sienų, pagrindinius vartus ir du išlikusius bokštus.

 

Bene labiausiai žinomi miesto „papuošalai“, kurie yra matomi iš visų Skopjė vietų, yra aukštai iškilę Mount Vidno ir Tūkstantmečio Kryžius. Pastarasis naktimis šviečia, o jo reikšmė miestui – laiminimas ir saugojimas nuo tykančių pavojų ir nelaimių.

 

Lankydamiesi Skopjė, neabejotinai pastebėsite, kad miestas padalintas į dvi dalis: naująją ir senąją. Naujoji Skopjė yra makedonų ir joje galima rasti nemažai kavinių, barų, kur žmonės linksminasi ne tik dienomis, bet ir vakarais bei vakarais,

 

Senoji Skopjė priskiriama prie albanų. Senamiestis yra puiki vieta susipažinti su musulmonų tikėjimu, nes čia pilna mečečių bei kitų šią religiją reprezentuojančių detalių. Viena iš svarbiausių vietų čia yra Skopjės Mustafa Pačos mečetė.

 

Neišskiriant nei naujosios, nei senosios Skopjė, žymiausias turistinis objektas yra akmeninis tiltas per Vardaro upę, kuris mieste stovi jau nuo VI amžiaus. Taip pat Jūsų dėmesio verti ir Šv. Klemento Ohridskio ortodoksų katedra bei Motinos Teresės paminklas. Ši, visame pasaulyje žinoma moteris, yra gimusi ir gyvenusi Skopjė mieste.

 

Tai tik kelios, įdomiausios ir žymiausios lankytinos vietos Skopjė, todėl jeigu norite aplankyti šį miestą, tikrai neverta jaudintis – veiklos ir įdomių akimirkų čia tikrai netrūks.

http://www.youtube.com/watch?v=iybmt-iLysU’

Naudingos nuorodos

http://lt.wikipedia.org/wiki/Skopj%C4%97

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *