Lankytinos vietos Slovakijoje

Šiandien kvečiame Jus, mieli skaitytojai, susipažinti su keletą nepakartojamų ir dėmesio vertų lankytinų Slovakijoje. Pakalbėsime ir apie stalaktitų-stalagmitų urvus, o taip pat apžvelgsime Prešovo druskų kasyklą.

Lankytinos vietos Slovakijoje

Lankytinos vietos Slovakijoje

  • Stalaktitų – stalagmitų urvai – tai nuostabus požeminis pasaulis. Šie urvai yra vieni iš 12 veikiančių visoje šalyje. Prieš vykdami į šią vietą, būtinai pasirūpinkite šiltesne apranga, nes nusileidus į požemį Jus pasitiks stingnanti vėsa. Tačiau nepaisant to, urvuose tvyro nepaprastai gaivus ir švarus oras, be kvėpavimą apsunkinančių dulkių, todėl neretai čia vykdomos gydomosios procedūros kvėpavimo sutrikimų turintiems žmonėms. Taip pat urvuose vykdomos kelionės apšviestais labirintais, o jų metu galima stebėti vandens suformuotus mineralinius varveklius, kurie susijungę suformuoja milžinišką koloną – stalagnatą. Įspėjame: jeigu dėl Jūsų kaltės kas nors nutiktų nors vienam iš urvuose esančiam varvekliui, turėtumėte daugybę nemalonumų ir būtumėte patraukti į baudžiamąją atsakomybę. Taip yra todėl, kad tokie varvekliai formuojas tūkstantmečius: 1 cm susiformuoja per 100 metų.
  • Sekanti, bet nemažiaus įspūdinga Slovakijos lankytina vieta – Peršovo druskų kasykla. Tai Peršovo mieste esančios kasyklos, kurias sudaro net trys pastatai. Vienas iš jų buvo skirtas iškasti druską iš gilių šulinių, o šiam tikslui būdavo naudojami odiniai maišai, kuriuos iškeldavo arklių sukamas gateris. Druska tekėdamo į kitus kasyklos pastatus, o trečiasis jų buvo naudojamas sandėlio paslaugoms.  Apžiūrėję autentiškus eksponatus ir kadaise naudotus darbo įrenginius, galėsite nebrangiai įsigyti druskos suvenyrų, o apsiprekinus siūlome užsukti ir į Prešovo centrinę gatvę, kur užsisakius gido paslaugas, galima susipažinti su miesto istorija ir sužinoti įdomių faktų apie žymiausius miesto pastatus.

Tai tik pora lankytinų vietų Slovakijoje, tačiau šie urvai ir kasyklos kasmet pritraukia daugybę turistų iš viso pasaulio, tad jeigu lankysitės šioje šalyje, skirkite šiek tiek brangaus savo laiko ir pažadame – nenusivilsite.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *