Lankytinos vietos Slovėnijoje

Siūlome nusikelti į Slovėniją ir susipažinti su keliomis įdomiomis šios šalies lankytinomis vietomis. Galbūt susižavėsite ir tai taps puikia Jūsų atostogų vietos idėja…

Lankytinos vietos Slovėnijoje

Lankytinos vietos Slovėnijoje

Slovėnija – tai šalis, kuri gali daug kuo nustebinti net ir nemažai mačiųsi turistą, todėl nenuostabu, kad organizuojamas milžiniškas skaičius įvairiausių ekskursijų po pačias įdomiausias, o galbūt ir mažai žinomas šalies vietas. Viena tokių yra Bledo ežeras. Tai 2120 metrų ilgio ir 1380 metrų pločio ežeras, kurio giliausia vieta siekia net 30,6 metrus. Bledas susiformavo po paskutinio ledynmečio, o mūsų dienomis ši vieta traukia turistus dėka ežero viduryje esančios salos su Šv. Mergelės Marijos ėmimui į dangų atminti skirta bažnyčia. Jos viduje galima išvysti 1535 metų gamybos varpą.

Ne ką mažiau populiari yra Bledo pilis, stovinti ant stataus kalno šlaito, todėl iš tolo traukianti lankytojų dėmesį. Ji ne tik žavi savo įspūdinga išore, bet kartu ir vilioja išvysti pribloškiantį kraštovaizdį, kuris atsiveria pakilus į pilį. Jos kiemelyje lankytojus pasitinka nepriekaištinga tvarka, daugybė įvairiausių gėlių, o taip pat populiarus restoranas, kuriame galima paskanauti slovėniškų patiekalų. Turistams siūloma apsilankyti ir pilyje įrengtame muziejuje, kuriame galima susipažinti su ilga jos istorija, siekiančia dar 1004 metus.

Rekomenduojame užsisakyti ekskursiją po Postoinos urvus. Tai kvapą gniaužianti 20 km ilgio požemių karalystė, kuria galima keliauti tiek pėsčiomis, tiek ir traukiniu, o kelionės metu siūloma pasigrožėti vandens meno šedevrais, pavyzdžiui, Gotikine, Krištolo, Koncertų salėmis arba Gražiosiomis olomis. Neabejotinai kiekvieną nustebins įmantrios formos Proteus anguinus žuvis, kurios namai – tai tamsa ir šaltis. Ekskursijos kviečia užsukti į Predjamos pilį, kurią galima rasti pakilus į 123 metrų aukštį.

Aptarėme kelias, tačiau labai įdomias ir dėmesio vertas lankytinas vietas Slovėnijoje, tad jeigu susigundėte šia, kupina nuotykių ir nepamirštamų įspūdžių kelione, apsvarstykite galimybę savo atostogas praleisti būtent šioje šalyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *