Lankytinos vietos Sofijoje

Kviečiame Jus į Bulgariją ir Balkanų kalnų pašlaitėje esančią šalies sostinę – Sofiją. Tai didžiausias šalies miestas, pagrindinis verslo, pramonės ir kultūros centras. Norėtume trumpai Jus supažindinti su svarbiausiomis lankytinomis vietomis Sofijoje. Daugiau informacijos apie šį miestą galite rasti anksčiau paskelbtame straipsnyje (http://pigiausiskrydziai.lt/sofija/).

Lankytinos vietos Sofijoje

Lankytinos vietos Sofijoje

Šį puikų miestą galima apvažiuoti ypač patogiais tramvajais, kurie nuveš Jus į visas įdomiausias lankytinas vietas Sofijoje. Čia kiekvieną sekmadienį skamba garsieji cerkvių chorai.

Aleksandro II garbei kadaise buvo pastatytas Aleksandro Nevskio soboras, kuris turėjo simbolizuoti išsivadavimą iš turkų priespaudos. Soboras garsėja tuo, kad turi net 12 paauksuotų kupolų, kurių rūsiuose galima rasti daugybę nuostabiai gražių ikonų. Ši katedra laikoma viena didžiausių katedrų pasaulyje ir yra vienas iš Bulgarijos sostinės simbolių.

Turkų priespaudos laikai Sofijai ir jos architektūrai padarė nemažą įtaką. Turkiškoje miesto dalyje Bashi mečetėje yra įkurtas Archeologijos muziejus. Šv. Sofijos cerkvė turkų okupacijos metais buvo paversta mečete, tačiau iki mūsų dienų ji išliko kaip viena iš seniausių rytų ortodoksų cerkvių Sofijoje.

Aplankyti taip pat galima ir Karališkuosius rūmus, kuriuose šiuo metu veikia dailės ir etnografijos muziejai, o parke galima išvysti skulptūrų sodą. Įdomus ir intriguojantis yra Etnografijos muziejus, kuriame rasite eksponuojamus bulgarų tautinius rūbus ir įvairius rankų darbo dirbinius.

Mieste įkurtas Sofijos universitetas, kuris buvo atidarytas XIX amžiaus pabaigoje. Dėmesio verta ir Medicinos akademija bei Bulgarijos mokslų akademija, o iš žinomiausių bibliotekų labiausiai išsiskiria Šv. Kirilo ir Šv. Metodijaus nacionalinė biblioteka.

 Seniausias Sofijoje išlikęs pastatas yra IV amžiaus Šv. Jurgio bažnyčia.

Tai tik kelios, ypač vertos kiekvieno turisto dėmesio lankytinos vietos Sofijoje, todėl jeigu dar neturėjote progos aplankyti Bulgarijos sostinę, skirkite bent kelias dienas šiam įspūdingam miestui pažinti.

Naudingos nuorodos

http://lt.wikipedia.org/wiki/Sofija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *