Lankytinos vietos Splite

Šiandien kviečiame Jus į trumpą pažintinę kelionę po vieną iš Kroatijos miestų – Splitą. Jis įsikūręs ant mažo pusiasalio rytinėje Adrijos jūros pakrantėje ir yra svarbiausias ir didžiausias miestas Dalmatijoje. Tad apžvelkime svarbiausias Splito lankytinas vietas.

Lankytinos vietos Splite

 Lankytinos vietos Splite

Vienas iš svarbiausių lankytinų objektų šiame mieste yra Diokletiano rūmai. Skamba prabangiai? Taip ir yra – tai bene geriausiai išsilaikę romėnų rūmai. Kadaise jie buvo net 215 m ilgio ir 180 m pločio, o apsaugines funkcijas atliko stora bei neįveikiamai aukšta siena, kurios šiandien, deja, išliko tik kelios originalios kolonos. Čia galima išvysti ir šventyklą, kurioje žmonės melsdavosi bei garbindavo dievą Jupiterį, ir įspūdingą vestibiulį. Prie įėjimo į rūmus Jus pasitiks Aukso vartai.

Be Aukso vartų, Spilte puikuojasi ir Sidabro vartai, šalia kurių galima užsukti į turgų, kurie kasdien prekiaujama šviežiausiais vaisiais, daržovėmis bei kitais maisto produktais.

Žalvario vartai Jums atvers įpatingai puošnų ir turtingą Diokletiano rūmų fasadą, o netoliese šių vartų yra įsikūręs Etnografijos muziejus, kuriame saugoma liaudies amatininkų dirbinių kolekcija, įvairiausiai mediniai bei sidabro dirbiniai ir netgi ginklai.

Splite taip pat yra ir Splito muziejus bei Archeologijos muziejus. Pirmasis įsikūręs Papaličo rūmuose ir siūlo Jums pamatyti įvairius archeologinius radinius ar meno kūrinius, o antrajame turėsite galimybę pasigrožėti romėnų, ankstyvųjų krikščionių ir netgi viduramžių epochos radiniais.

Mieste nemažai grožiu viena kitą lenkiančių bažnyčių, pavyzdžiui, buvusi Jupiterio Šv. Jono bažnyčia arba originalumu ir arkadomis su kolonomis galinti pasigirti Šv. Pranciškaus bažnyčia. Tačiau labiausiai, matyt, žinoma Šv. Domnijaus katedra.

Rekomenduojame pasivaikščioti po Brace Radica aikštę, kuri nukels Jus į viduramžių laikus. Čia galėsite užkilti į prieplaukos bokštą ar aplankyti barokinius Milesi rūmus bei stabtelėti prie kroatų mokslininkui ir rašytojui M. Maruličiui skirto paminklo.

Tai tik kelios įdomiausios ir svarbiausios Splito lankytinos vietos, tačiau jų visiškai pakanka tam, kad susidaryti teigiamą nuomonę apie šį turistų gausiai lankomą Kroatijos miestą.

Naudingos nuorodos

http://lt.wikipedia.org/wiki/Splitas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *