Jūs esate čia: Pradžia // Kelionių gidas // Lankytinos vietos Stambule

Lankytinos vietos Stambule

08 07 2011 | Komentuoti


Keliaukime į Turkiją ir aplankykime didžiausią šalies miestą – Stambulą. Jis įsikūręs šiaurės vakarinėje Turkijos dalyje ir yra pagrindinis šalies verslo, prekybos ir kultūros centras. Trumpai apžvelkime svarbiausias lankytinas vietas Stambule.

Lankytinos vietos Stambule, Sofijos soboras

Lankytinos vietos Stambule

Jeigu Jus domina švietimas ir mokslas Stambule, vertėtų pasidomėti ekonomikos ir prekybos ar dailės menų akademija.

Turistus ypač traukia Suleimano mečetė, kuri yra viena iš svarbiausių visame mieste. Mečetė mieste stovi jau nuo XVI amžiaus ir yra pastatyta Suleimano Puikiojo. Ji iš kitų išsiskiria tuo, kad turi net 200 langų, o šalia yra išsidėstę kiti įvairūs pastatai, tokie kaip karavansarajus, virtuvė, ligoninė, pirtis ir netgi mokykla.

Taip pat mieste yra Žydroji mečetė, kuri žinoma dėl savo ypatingo puošnumo. Kalenderhane mečetė įsikūrusi buvusios romėnų pirties vietoje, o Tulpės mečetė išorėje dengiama spalvotu marmuru. Užsukti galima ir į XVII amžiaus Naująją mečetę.

Be įvairiausių mečečių, Stambule galima aplankyti ir nemažai bažnyčių. Pavyzdžiui, Bulgarų Šv. Stepono bažnyčia, kuri garsėja tuo, jog yra pastatyta iš geležies. Išganytojo Choroje bažnyčia, pastatyta XI amžiuje, kiekvienam lankytojui siūlo pasigrožėti įspūdingomis bizantiškomis mozaikomis ir freskomis. Jos vaizduoja Kristaus genealogiją, Švč. Mergelės Marijos gyvenimo ar Kirstaus vaikystės ir tarnystės scenas. Šv. Irenos bažnyčioje dažnai rengiami koncertai, o Šv. Sofijos sobore įrengtas muziejus.

Stambule taip pat gausu muziejų. Archeologijos muziejuje rasite Turkijos ir Artimųjų Rytų archeologinių radinių kolekciją. Taip pat čia yra klasikinių kūrinių kolekcija ir žymioji Kadešo sutartis tarp hetitų ir egiptiečių. Turkų ir islamo dailės muziejuje laikoma didelė dailės kūrinių kolekcija bei galima susipažinti su Turkijos tautų bei klajoklių gyvenimu. Daugybė pastatų, kambarių, sodų ir kiemelių laukia Jūsų Topkapi rūmuose. Čia įrengtas ir muziejus, kur galima pasigrožėti įvairiais keramikos, stiklo ir porceliano dirbiniais, ginklais, kostiumais, laikrodžiais ir pan.

Kitos lankytinos vietos

  • Azijos tvirtovė
  • Europos tvirtovė
  • Cagaloglu pirtis
  • Rokselanos pirtis
  • Sultono Machmudo II mauzoliejus
  • Imperijos pinigų kalyklą
  • Mevlevi vienuolynas

Tai tik kelios garsiausios lankytinos vietos Stambule, tad nepraleiskite progos apsilankyti šiame įspūdingame Turkijos mieste.

Naudingos nuorodos

http://lt.wikipedia.org/wiki/Stambulas

http://www.youtube.com/watch?v=_wv97xc6aFg
Žymės: , ,

Rašyti komentarą


Bilietai į Londoną
Skrydžiai iš Kauno
Kelionės į Turkiją
Autorinės teisės © 2017 PigiausiSkrydziai.lt. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką PigiausiSkrydziai.lt sutikimą.