Lankytinos vietos Stavangeryje

Nepalikime Norvegijos ir aplankykime kitą šalies miestą – Stavangerį. Pažiūrėkime, ką galima aplankyti šiame mieste.

 

Lankytinos vietos Stavangeryje

Lankytinos vietos Stavangeryje

 

Jeigu norite smagiai pralesti laiką lankydamiesi Norvegijoje, turėtumėte užsukti į Stanagerį, kuriame yra daug uostų, senų medinių namų, muziejų, parduotuvių, paplūdimių, salų bei rengiamos puikios kelionės valtimis, kurių metu galima grožėtis nuostabia ežerų ir miškų panorama.

 

Stavangeryje yra daug įdomių vietų ir įvairios veiklos. Pavyzdžiui, Byrkjedal žvakių fabrikas, kuris mieste veikia jau nuo 1980 – ųjų. Aplankyti šį fabriką verta vien dėl vietos, kurioje jis įsikūręs, o lankytojai – tai ne tik turistai iš viso pasaulio, bet ir vietiniai gyventojai, kuriuos traukia daugybė parduotuvių ir restoranų. Parduotuvėse galima nusipirkti įvairiausių dydžių ir formų žvakių, suvenyrų bei kitų Norvegijos amatininkų darbų, kurios puikiai tinka dovanoms.

 

Mieste stovi 78 metrų aukščio telekomunikacijų bokštas, kuris pastatytas aukščiausioje Stavangerio kalvos viršūnėje. Užkilus į šį bokštą, galima pasigrožėti fantastiniais miesto vaizdais ir jo apylinkėmis. Nuo 2002 metų šis bokštas kiekvieną gruodį pasipuošia Kalėdinės eglutės atributais.

 

Viena svarbiausių lankytinų vietų šiame mieste yra Stavangerio muziejus, kuriame gausu įvairiausių eksponatų, pavyzdžiui, XIX amžiaus paveikslai.

 

Zoologijos muziejuje rasite daugybės paukščių ir žinduolių iškamšų, pamatysite turtingą ir įdomią paukščių parodą.

 

Stavangeris tampa vis populiaresnis žiemą, kai jo gatves užpildo aistringi slidinėjimo mėgėjai. Šalia pagrindinių kurortų yra puikūs viešbučiai, kuriuose veikia geriausia restoranai, o taip pat sudarytos puikios galimybės aktyviai praleisti naktį ir gerai pasilinksminti.

 

Vasaros metu čia taip pat nėra laiko nuobodžiauti – rengiami įvairūs žygiai, siūlomos alpinizmo pramogos, populiarus banglenčių, baidarių, dviračių sportas ir t.t.

 

Stavangeryje dažnai vyksta įdomūs ir smagūs festivaliai ir renginiai, pavyzdžiui, Vikingų festivalis birželį ar šviesų festivalis gruodį.

 

Straipsnyje pateiktos kelios lankytinos vietos Stavangeryje ir pagrindinės šio miesto siūlomos pramogos, kurių metu galima ne tik praplėsti akiratį, bet ir smagiai ir aktyviai praleisti laiką.

 

2 thoughts on “Lankytinos vietos Stavangeryje

  1. Ot tai straipsnis, net gėda skaityt. Pagrindiniai lankytini objektai Stavangeryje žvakių fabrikas ir telekomunikacijų bokštas, beje nedidelė klaida, jis visai ne pats aukščiausias. Prieš publikuojant vertėtų labiau pasidomėti. Perskaičius tokį straipsnį tikrai čia nevažiuočiau 🙁

  2. Straipsnyje kalbama ne tik apie žvakių muziejų, minimos ir kelios kitos lankytinos vietos. Straipsnio pobūdis – tik pažintinis. O telekomunikacijų bokštas nėra pats aukščiausias: jis tik stovi ant aukščiausios Stavangerio kalvos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *