Lankytinos vietos Stokholme

Keliaukime į Švediją ir aplankykime šalies sostinę Stokholmą. Tai ne tik didelis jūrų uostas prie Baltijos, bet ir svarbiausias Švedijos kultūros ir ekonomikos centras. Susipažinkime su svarbiausiomis Stokholmo lankytinomis vietomis.

Lankytinos vietos Stokholme

Lankytinos vietos Stokholmas

Besidomintys studijomis ir švietimu Stokholme ras Karališkąją mokslų akademiją bei universitetą. Taip pat galima aplankyti teatrą, nacionalinį, istorijos, architektūros, šiuolaikinio meno dailės ir kitus muziejus, Skansen etnografinį parką – muziejų, miestą puošiančią gotikinio – romaninio stiliaus bažnyčią, karališkuosius rūmus bei daug bajorijos rūmų ir gražiąją rotušę.

Rytiniame Kungsholmen salos pakraštyje yra Stokholmo rotušė. Tai miesto savivaldybės pastatas, kuriame vyksta Nobelio premijos laureatų banketai, o turistai ypač mėgsta pasižvalgyti po neįprastą aplinką. Viduje rasite Mėlynąją ir Auksinę sales. Pirmoje rengiami Nobelio premijų banketai, taip pat ir didžiausi Skandinavijoje vargonai. Auksinė salė papuošta paauksuota mozaika pagal Švedijos istorijos temą. Sodo kiemelyje rasite ne vieną įspūdingą skulptūrą.

Švedijos monarchų laidojimo vieta yrs Riddarholmo, arba riterių bažnyčia. Ji yra įsikūrusi Riddarholmen saloje, pačiame Stokholmo centre. Tai seniausias iš išlikusių Stokholmo pastatų, kuriame kadaise buvo pranciškonų vienuolynas. Bažnyčios bokštas yra iš plieno. Čia palaidoti keli karališkosios šeimos nariai, tokie kaip Princesė Kristina ar Karolis X Gustavas.

Vaza muziejuje išvysite įspūdingą laivą „Vaza“, kuris XVII amžiuje buvo pastatytas Švedijos karo laivynui. Jis turėjo būti šalies karališkojo karo laivyno flagmanu.

Šalia Stokholmo centro yra Katarinos liftas, iš kurio galima pasigrožėti nuostabiu miesto kraštovaizdžiu. Pakilus į i viršų, galima apsilankyti puikioje kavinėje ir paskanauti skanios Švediškos kavos.

Stokholme galima paragauti beveik skaniausios kavos visame pasaulyje. Skonis išskirtinis – stiprus, bet gaivus. Čia rasite nemažai puikių kavos namų, kurie alsuoja tikra šio gėrimo kultūra.

Tai tik kelios lankytinos vietos Stokholme, tad nepraleiskite progos apsilankyti šiame Švedijos mieste.

Naudingos nuorodos

http://lt.wikipedia.org/wiki/Stokholmas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *