Lankytinos vietos Strasbūre

Šį kartą keliaukime į Prancūziją ir aplankykime Elzaso regiono sostinę – Strasbūrą. Norėtume Jus trumpai supažindinti su svarbiausiomis lankytinomis vietomis šiame mieste.

Lankytinos vietos Strasbūre

 Lankytinos vietos Strasbūre

Strasbūras yra svarbus šalies uostas prie Reino, taip pat vienas iš svarbiausių verslo, transporto bei kultūros centras. Vis dažniau šis miestas vadinamas demokratine Europos sostine, kuriame įkurtas Europos žmogaus teisių teismas bei renkasi Europos Taryba.

Turistus ypač traukia žymioji Notre Dame kateda, kuri yra senamiesčio pietryčiuose. Ji buvo pradėta statyti XI amžiuje, tačiau statybos užtruko net kelis amžius. Nors katedroje išlikę tik maža dalis autentiškųjų elementų, ji vistiek traukia lankytojus iš viso pasaulio.

Be šios senosios katedros, Strasbūre galima rasti gotikinę Šv. Tomo bažnyčią, kuri mieste stovi jau nuo XIII amžiaus, taip pat XVIII amžiaus Rohano rūmus, kuriuose įkurtas meno muziejus. Svarbiausias miesto renesansinis statinys yra Hotel du Commerce.

Strasbūras garsus savo viduramžiškais sargybiniais bokšteliais išpuoštais tiltas bei Musee Alsacien muziejumi, kuriame galima išvysti įvairius eksponatus, reprezentuojančius vietos tradicijas, amatus bei gyvenimo būdą.

Aplankyti galima ir gražų klasikinį parką – Orangerie, kuris yra mažas nemokamas zoologijos sodas, kur galima išvystie įvairių paukščių ir keletą kitų gyvūnų, o su Strasbūro miesto istorija galima susipažinti Istorijos muziejuje.

Visos mieste esančios istorinės ir kultūrinės vietos gali būti ištyrinėtos per dieną ar dvi. Savo kelionę palengvinti galima išsinuomojant dviratį ar naudojantis viešojo transporto tinklu. Strasbūro keliai puikiai pritaikyti dviratininkams – miesto centras yra plokščias bei yra įrengta daugybė dviračių takų, o išsinuomoti dviratę transporto priemonę galėsite tiesiog gatvėje įsikūrusiuose nuomos punktuose.

Atvykus į miestą rekomenduojama užsisakyti profesionalaus gido paslaugas, kuris ekskursijos metu supažindins Jus su visais svarbiausiais istoriniais faktais ir kultūriniais objektais.

Straipsnyje pateiktos tik kelios lankytinos vietos Strasbūre, tad nepraleiskite progos apsilankyti šiame mieste bei praleisti keletą įdomių bei turiningų dienų.

Naudingos nuorodos

http://lt.wikipedia.org/wiki/Strasb%C5%ABras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *