Lankytinos vietos Švedijoje

Švedija – didžiausia Skandinavijos ir penkta pagal dydį Europos šalis, mėgstama turistų, plaukiančių kruiziniais laivais, sustojimo vieta. Jei ir Jūs norite susipažinti su šia šalimi ir pasimėgauti įspūdingu Baltijos jūros kruizu, kviečiame susipažinti su lankytinomis vietomis Švedijoje.

lankytinos vietos svedijoje

Švedija. Stokholmo uostas

Švedija. Bendra informacija:

• SostinėStokholmas;

• Piniginis vienetas – Švedijos krona (1 SEK= 0,37 LTL);

• Valdymo forma: parlamentinė konstitucinė monarchija. Karalius Karlas XVI Gustavas;

• Laiko juosta: UTC +1, vasaros – UTC +2;

• Geografija. Švedija yra viena iš Skandinavijos šalių. Jos krantus rytuose skalauja Baltijos jūra, vakaruose- Šiaurės jūra. Kaimyninės valstybės: Norvegija, Danija, Suomija.

• Klimatas. Vidutinių platumų pereinamasis iš jūrinio į žemyninį. Žiemos vidutinė oro temperatūra nuo -14 iki 0°C, vasaros – nuo 10 iki 18°C. Šiaurinėje šalies dalyje šalčiau – ten būdingos ilgos ir šaltos žiemos. Vidutinis kritulių kiekis per metus: kalnuose iki 2000 mm, lygumose iki 800 mm.

Lankytinos vietos Švedijoje:

• Stokholmas – ne tik Švedijos sostinė, bet ir didžiausias valstybės miestas. Jis itin mėgstamas turistų dėl savo vaizdingumo – kartais šis miestas net vadinamas Šiaurės Venecija. Taip yra todėl, kad Stokholmas yra Baltijos jūros pakrantėje ir net 7  jo kvartalus supa vanduo – sostinėje pilna tiltų, kanalų, perėjų. Šis miestas – vienas iš nedaugelio didmiesčių, kuriuose galima mėgautis tyru oru. Būnant Stokholme privalu ne tik pasivaikščioti jo gatvėmis, bet ir aplankyti čia esančius Karalių rūmus, „Vaza“ muziejų bei Riterių bažnyčią – šie objektai itin aktyviai lankomi turistų ir yra tapę miesto simboliais;

• Malareno ežeras. Norint jį pasiekti, nuo Stokholmo teks šiek tiek pakeliauti į vakarus. Malareno ežero apylinkės vilioja ramaus poilsio ir gamtos mėgėjus. Šalia ežero įsikūrę nemažai vaizdingų miestelių.

• Dalarna – Švedijos rajonas, garsėjantis senosiomis tradicijomis. Čia turistai gali pasigožėti žaviais ir jaukiais tradiciniais švedų nameliais, susipažinti su šalies tradicijomis, linksmai pašėlti tradicinėse švedų šventėse ir pasiklausyti tradicinės muzikos bei dainų. Dalarna – Švedijos rajonas, nukelsiantis turistus į valstybės praeitį. Na, o žiemą šios apylinkės tampa slidinėjimo entuziastų traukos centru;

• Ledo viešbutis – itin turistų mėgiama vieta, esanti Jukasjervyje, šiaurinėje Švedijos dalyje. Šis viešbutis iš tikrųjų pastatytas iš ledo ir jame iš tikrųjų galima apsistoti! Ne tik sienos, bet ir vyno taurės čia pagamintos ne iš ko kito, o iš ledo! Tiesa, viešbutis nepatiks šilumos mėgėjams, nes vidutinė oro temperatūra čia tesiekia -3°C.

http://www.youtube.com/watch?v=a-6b18mEEYs&feature=related

Susipažinkite su šiomis lankytinomis vietomis Švedijoje ir įsijauskite į estetika ir rafinuotumu pulsuojantį skandinavų gyvenimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *