Lankytinos vietos Taline

Aplankę brolius latvius, keliaukime į Estiją ir jos sostinę Taliną. Norėtume trumpai Jus supažindinti su šio miesto lankytinomis vietomis.

Lankytinos vietos Taline, laivų uosto paveikslas

Lankytinos vietos Taline

Nuo senų laikų šis miestas buvo laikomu svarbiu Estijos ir Pabalčio turizmo centru. Kai šalis gavo nepriklausomos šalies vardą, turistų skaičius čia dar labiau išaugo.

Talinas gali didžiuotis savo nuostabiu senamiesčiu, kuris yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Siauromis grįstomis gatvelėmis pasieksite aukštutinį miestą.

Toompea – tai aukštutinis miestas bei vyskupystės centras. Šioje vietoje galima pamatyti Toompea bokštą, liuteronų katedrą ar Aleksandro Neviškio cerkvę bei Estijos parlamentą.

Žemutiniame mieste nemažai svarbių istorinių paminklų bei vietų, tačiau svarbiausia iš jų yra Rotušė ir jos aikštė. Daug turistų kasmet sulaukia ir Šv. Olafo katedra – tai gotikinis pastatas, kuris XVI – XVII amžiuje buvo laikomas aukščiausiu pasaulyje.

Apsilankyti kviečia ir 2 km nuo miesto centro įsikūręs Estijos meno muziejus, kuris yra Petro I rūmuose Kadriorg.

Šiek tiek toliau nuo šių rūmų įsikūrusi kita Talino miesto dalis Pirita, per kurią teka Pirito upė. Ten galima aplankyti botanikos sodą ir miesto televizijos bokštą.

Taline stovi didžiausia kupolinė bažnyčia Taline – Aleksandro Nevskio katedra. Nors bažnyčia pastatyta tik XX amžiuje ant Toompea kalno, ji yra miestui ypač svarbi ir žavi lankytojus savo puošnumu.

Netoli šios bažnyčios įsikūręs Danijos karaliaus sodas bei Estijos architektūros muziejus, kuriame eksponuojama šalies architektūros raida nuo pat seniausių laikų.

Įdomus ir Estijos ugniagesių muziejus. Čia išvysite daugybę eksponatų, susijusių su ugniagesių darbu, o keletas iš jų išlikę net nuo viduramžių laikų.

Taline galima rasti ir Šv. Bridžitos vienuolyno griuvėsius, kur kadaise buvo didžiausias Livonijos Vienuolynas, įkurtas XV amžiuje. Dabar čia išlikęs tik nuostabus gotikinis fasadas ir pagrindinio pastato sienos, kapinaitės šalia bei rūsys.

Straipsnyje pateikėme tik kelias lankytinas vietas Taline, tačiau jei kada lankysitės Estijos sostinėje, rasite ir daugiau įdomių ir įspūdingų vietų.

Naudingos nuorodos

http://lt.wikipedia.org/wiki/Talinas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *