Lankytinos vietos Tamperėje

Aplankę Graikijos Koso salo, keliaukime į Suomiją ir aplankykime trečią pagal dydį šalies miestą – Tamperę. Pažvelkime, ką galima aplankyti šiame didžiausiame mieste šiaurės šalyse.

Lankytinos vietos Tamperėje

Lankytinos vietos Tamperėje

 

Tamperė savo lankytojus visų pirma traukia savo įdomių muziejų ir įvairių kultūrinių renginių gausa.

 

Amuri Museum of Workers’ Housing galima žengti kelis žingsnius atgal ir susipažinti su Tamperės žmonių gyvenimu prieš šimtą metų. Muziejus susideda iš penkių gyvenamųjų namų ir keturių išorinių pastatų. Būstai dekoruoti į darbuotojų namus ir jie yra tarsi gyvenimo Tamperėje vitrina nuo 1880 iki 1970 metų.

 

Museum Centre Vapriiki – tai universalus Tamperės centro muziejus, kuriame visa šeima ras šį bei tą įdomaus. Kasmet muziejus surengia apie dešimt skirtingų parodų, kurios būna tiek istorijos, tiek technologijos, tiek ir gamtos mokslų temomis. Čia įsikūręs ir Suomijos ledo ritulio šlovės muziejus, ir Gamtos istorijos muziejus, Batų ir Lėlių muziejai.

 

Tamperėje yra ir muziejus, skirtas atminti Leninui. Čia yra salė, kurioje pirmą kartą susitiko Leninas ir Stalinas, daugybė vitrinų su tyrimų medžiaga, kuri susijusi su Lenino gyvenimu ir veikla, o taip pat ir Rusijos / Sovietų Sąjungos istorija. Nemažai dėmesio skiriama buvusiems santykiams su Suomija ir jos tauta.

 

Įdomus ir įvairus yra Museum of Natural History, kuris siūlo aplankyti mišką ir pasižvalgyti po Pyhäjärvi ežero apylinkes. Čia galėsite susipažinti su Tamperės gamtos istorija ir reiškiniais bei pasigrožėti gamtos įvairove. Muziejus organizuoja įdomiausius teminio pobūdžio renginius ir parodas, saugo naminius gyvūnus ir turi nemažą augalų kolekciją.

 

Tamperėje yra Filharmonijos orkestras, kuris gali didžiuotis savo spalvingumu ir fantazija. Orkestras dažnai atlieka muzikinius baroko ir romantizmo simfoninius kūrinius, o salės dažniausiai būna perpildytos kokybiškos muzikos ištroškusių klausytojų.

 

Tai tik kelios lankytinos vietos Tamperėje, todėl rekomenduojame lankantis Suomijos užsukti ir į šį miestą, kuriame tikrai yra ką pamatyti ir aplankyti, o prakeistas laikas tikrai nebus praėjęs veltui.

Naudingos nuorodos

http://lt.wikipedia.org/wiki/Tamper%C4%97

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *