Lankytinos vietos Tartu

Aplankykime Estiją ir užsukime į šalies miestą – Tartu. Jis laikomas senuoju universitetiniu miestu, kuris yra antrasis pagal dydį Estijoje. Jeigu Jums teko ką nors girdėti apie Tartu, tai visų pirma turėtumėte žinoti, kad miestas yra intelektualų ir kultūros centras. Pažvelkime, ką galima aplankyti Tartu.

Lankytinos vietos Tartu

 Lankytinos vietos Tartu

Visų pirma derėtų paminėti, kad Taru turi seniausią Estijos universitetą. Tartu universitetas garsėja savo observatorija, menų muziejumi, botanikos sodu bei biblioteka. Čia kadaise aukštojo išsilavinimo siekė Jonas Biliūnas, Antanas Merkys bei kiti žinomi Lietuvos žmonės.

Mieste yra Tartu Jaani ( St. Johns) bažnyčia. Tai Viduramžių architektūros paminklas, matyt, labiausiai vertingas ir turtingas architektūros paveldas Estijoje. Bažnyčią ypatinga daro pirmiausia jos skulptūros bei daugybė dekoratyvinių detalių.

Tortu Rotušė taip pat verta Jūsų dėmesio. Kadaise ji atliko prekybos vietos funkcijas ir taip buvo ilgus šimtmečius. Pagrindinis Rotušės pastatas šioje vietoje jau yra trečias, o palyginus su ilga Tartu istorija, Rotušės statiniai yra gana nauji: čia retai pasitaiko pastatų, datuojamų ankstesniais laikais, nei paskutinį18 amžiaus ketvirtį. Tartu Rotušė atspindi įvairių stilių susikirtimą: klasicizmo, baroko ir rokoko.

Būdami Tartu, būtinai apsilankykite Alatskivi parke ir jo pilyje, kuri laikoma gražiausiu neogotikinio stiliaus pastatu visame Baltijos regione.

Lukas parke stovi Lukas dvaras. Pagrindinis dvaro namas suprojektuotas Ludwigo von Engelhard, o Antrojo Pasaulinio karo metais pastatas buvo sugriautas. Dvaro parkas buvo rekonstruotas XIX amžiaus pabaigoje pagal prancūzišką stilių. Čia yra terasa, skirianti viršutinę ir apatinę parko dalis, o betoninė liūto statula puošia laiptinę.

Ülenurme dvare įsikūręs muziejus, kuriame galima įdomiai ir smagiai praleisti laisvalaikį. Čia renkami ir saugomi eksponatai bei atliekami įvairūs tyrimai tam, kad būtų galima lengviau pažinti kaimo gyvenimo istoriją. Taip pat rengiamos įvairios parodos, konferencijos, teminės programos, konkursai ir t.t.

Tai tik kelios lankytinos vietos Tartu, tad lankydamiesi Estijoje, būtinai aplankykite ir šį miestą.

Naudingos nuorodos

http://lt.wikipedia.org/wiki/Tartu

http://www.tartu.ee/?lang_id=2

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *