Jūs esate čia: Pradžia // Kelionių gidas // Lankytinos vietos Taškente

Lankytinos vietos Taškente

09 09 2011 | Komentuoti


Apsilankykime rytų Uzbekijoje ir jos sostinėje bei didžiausiame mieste – Taškente. Supažindinsime Jus su svarbiausiomis jo lankytinomis vietomis. Jeigu norite sužinoti daugiau apie Tašknetą, užeikite į anksčiau mūsų svetainėje paskelbtą straipsnį (http://pigiausiskrydziai.lt/taskentas/ ).

 

Lankytinos vietos Taškente

Lankytinos vietos Taškente

 

  • Khazrat Imamas Complex. Tai senas gyvenamasis kvartalas Taškente, kuriame galima rasti keletą šimtmečių čia stūksančius architektūros paminklų kompleksus. Mokslininkai mano, kad ankstyvaisiais viduramžiais ši vieta buvo miesto centras, kuris tuomet buvo vadinamas Shash. Kompleksas buvo islamo kultūros centru daugiau nei tūkstantį metų.
  • Taikomosios dailės muziejus. Muziejus buvo įkurtas valstybinio muziejaus pastate vieno rusų imperijos diplomato – Aleksandro Polovtsev, kuris kolekcionavo unikalius amatininkų darbus savo namuose. Po Sovietų revoliucijos jo namai buvo nacionalizuoti, tačiau visi eksponatai atiteko naujai atidarytam muziejui ir tapo viešomis kolekcijomis. Šiandien čia vyksta įvairios parodos ir netgi parduodami šiuolaikiniai Uzbekistano menininkų kūriniai.
  • Alisher Navoi operos ir baleto teatras. Šis teatras yra vienas iš pirmaujančių Vidurio Azijoje savo žymių dirigentų, muzikantų, artistų ir atlikėjų skaičiumi. Jo platus repertuaras svyruoja nuo klasikinių kūrinių, pavyzdžiui, „Gulbių ežeras“ ir „ Don – Kichotas“, iki originalių kūrinių, pavyzdžiui, „Dilorom“ arba „Tanovar“, kurie įkvėpti senovės uzbekų liaudies pasakų. Teatre galima išvysti XX – ojo amžiaus architektūros paminklų, kurie reprezentuoja nuostabų nacionalinį liaudies meno pasaulį.
  • Vandens parkas. Tai puiki vieta, kur atsipalaiduoti ir smagiai praleisti laiką gali tiek jaunas, tiek ir senas.
  • Emyras Temuru paminklas. Šis paminklas yra Taškento centre ir laikomas miesto simboliu.
  • Chorsu turgus. Tai puikus rytietiškas turgus, kurį tikrai verta aplankyti, jeigu nebijote nemažos žmonių minios. Šiame turguje įdomu tai, kad dėl kainų čia deramasi prie kiekvieno prekystalio, todėl jeigu būsite ryžtingas, tikrai pigiai ir kokybiškai apsipirksite.

 

Tai tik kelios lankytinos vietos Taškente, todėl kviečiame Jus aplankyti šį miestą ir įdomiai praleisti laiką.

 
Žymės: ,

Rašyti komentarą


Bilietai į Londoną
Skrydžiai iš Kauno
Kelionės į Turkiją
Autorinės teisės © 2017 PigiausiSkrydziai.lt. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką PigiausiSkrydziai.lt sutikimą.