Lankytinos vietos Tbilisyje

Keliaukime pasižvalgyti po Gruzijos sostinę – Tbilisį. Norėtume trumpai Jus supažindinti su svarbiausiomis lankytinomis vietomis šiame mieste. Daugiau apie Tbilisį galite pasiskaityti anksčiau paskelbtame straipsnyje (http://pigiausiskrydziai.lt/tbilisis/).

Lankytinos vietos Tbilisyje

 Lankytinos vietos Tbilisyje

Tbilisis daugelį turistų traukia savo nepaprastai gražia gamta, kuri yra mažai paliesta žmogaus, o vietiniai gyventojai kiekvieną stebina nuoširdumu ir svetingumu.

Tbilisyje galima aplankyti kraštotyros muziejų po atviru dangumi, kuriame eksponuojami net 8000 buitinių prietaisų.

Pačiame miesto centre galima aplankyti nepakartojamą botanikos sodą, kuris Jus sužavės milžiniška žalumos ir gryno oro oaze. Kadaise čia gyvavo karališkasis sodas, o pasakojimų apie jį galima aptikti jau XVII amžiuje.

Netoliese įsikūrusi Narikala tvirtovė, kurią galima pamatyti iš bet kurios Tbilisio senamiesčio vietos. Tai pirmasis stambesnis statinys šiame mieste, pastatytas IV amžiuje ir turėjo atlikti forto funkcijas. Po žemės drebėjimo ši tvirtovė buvo smarkiai apgadinta, tačiau XX amžiuje ji buvo restauruota kartu su tvirtovės teritorijoje esančia Šv. Nikolo bažnyčia.

Verta pamatyti paminklą „Motina Gruzija“, kuris taip pat matomas iš viso senamiesčio. Jis laikomas gruzinų dvasios bei kartu viso Tbilisio simboliu. Paminklas vaizduoja moterį, kuri apsirengus tautiniais gruzinų drabužiais, o rankose laiko indą su vynu šalies svečiame bei kardą jos priešams.

Daugelis turistų nepraleidžia progos apsilankyti  turguje, kuris įsikūręs šalia Sausojo tilto. Čia galima įsigyti įvairiausių paveikslų, veltinukų, iškamšų ir t.t. Įdomu tai, kad čia prekiaujama tik rankų darbo dirbiniais.

Tbilisyje yra ir nuostabus Lisi ežeras, kur dažniausiai vietiniai renkasi pasislėpti nuo saulės kaitros. Vasarą čia gausu žmonių, randančių įvairios veiklos tiek vandenyje, tiek ir ant ežero kranto, o žiemą tai puiki vieta pasivaikščioti bei pasigrožėti kraštovaizdžiu.

Tai tik kelios lankytinos vietos Tbilisyje, tad jei norite savo akimis pamatyti šį nuostabų kraštą, būtinai čia atvykite su šeima ar artimaisiais.

Naudingos nuorodos

http://lt.wikipedia.org/wiki/Tbilisis

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *