Lankytinos vietos Trakuose

Tiems, kam dar neteko lankytis Trakuose arba norėtų daugiau sužinoti apie šią nuostabią Lietuvos vietą, siūlome susipažinti su svarbiausiomis miestelio lankytinomis vietomis.

Lankytinos vietos Trakuose

Lankytinos vietos Trakuose

  • Trakų istorijos muziejus Salos pilyje. Muziejus buvo įkurtas 1948 m. liepos 28 d. ir nuo to laiko vadinamas Trakų kraštotyros muziejumi. Vėliau buvo rengiamos įvairios tiriamosios etnografinės ekspredicijos bei archeologiniai tyrimai, kurių dėka buvo sukaupta vertinga medžiaga apie vietovės istoriją, joje gyvenusių žmonių papročius, o taip pat surinkta nemaža eksponatų kolekcija: senoviniai baldai ir laikrodžiai, pypkės bei porceliano ar stiklo dirbiniai ir kt.
  • Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčia. Ši vieta turistų mėgstama daugiausiai dėl Trakų Motinos bei Lietuvos Globėjos stebuklingojo paveikslo, kuris 1718 m. rugsėjo 4 d. buvo vainikuotas auksinėmis karūnomis, atsiųstomis pačio Romos popiežiaus Klemenso XI. Taip pat bažnyčia, kurioje galima išvysti šį garsųjį paveikslą, yra puikus gotikinio bei barokinio meno pavyzdys.
  • Trakų senamiestis. Trakų senamiestis įsikūręs nepaprastai vaizdingoje vietovėje, tarp keturių ežerų: Lukos, Totoriškių, Galvės ir Akmenos. Vaikščiodami po miestelio senamiesti, išvyste nemažai karaimų kultūros elementų, taip pat galėsite pasigrožėti galinga Salos pilimi bei Pusiasalio pilies liekanomis.
  • Sakralinio meno ekspozicija. Šią ekspoziją galima rasti apsilankius Trakų istorijos muziejuje, Dominikonų vienuolyno koplyčioje. Jums siūloma pasižvalgyti po bažnytinių indų, relikvijorių, monstrancijų bei kitų bažnyčios dekorų ir liturginių reikmenų kolekciją.
  • Šv. Jono Nepomuko koplytstulpis. Jis laikomas antruoju Trakų simboliu ir pastatytas apie XIII a., siekiant paminėti miesto įkūrimo sukaktį. Taip pat šis koplytstulpis laikomas žvejų ir vandens supamų miestų globėju.
  • Trakų kapinės. Tai amžino poilsio vieta, kurioje laidota iki pat XX a. pab. Čia ilsisi tokie žymūs žmonės, kaip architektas bei tyrinėtojas Stanislovas Mikulionis, vokiečių kalbos dėstytoja Laima Deksnytė arba kunigas Juzefas Sobolevskis.

Lankytinos Trakų vietos, tarp jų ir Užutrakio dvaro pastatų ansamblis ir parkas, kasdien sulaukia daugybės turistų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš kaimyninių  bei tolimesnių pasaulio šalių.

Naudingos nuorodos

http://www.trakai.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *